3 dobré rady pro výběr správného cestovního pojištění


Dovolenou si každý představuje jinak. Někdo má rád klídek a pohodu na pláži, kde si může dopřávat oddychu pod slunečníkem. Je však také mnoho lidí, kteří dávají přednosti aktivní dovolené plné dobrodružství. Každá varianta má své kouzlo i úskalí. Proto je nutné sjednat správné pojištění. Na co konkrétně se zaměřit? Přinášíme tři jednoduché tipy, které vám ušetří čas, peníze i starosti.

1. Pojištění sjednejte online

Sice je stále možné sjednat pojištění na pobočce, ale v současné době se to nevyplatí. Pojištění na zahraniční cesty je zpravidla levnější, když ho sjednáte online. Má to i další výhody: nemusíte nikam chodit a můžete si ho zřídit i na poslední chvíli. Pojištění je možné uzavřít kdykoliv a je platné hned od dalšího dne.

2. Pohlídejte si, kde platí

Než se rozhodnete pro cestovní pojištění, zkontrolujte si, v jakých lokalitách platí. Některé cestovní pojištění je platné pouze ve vybraných oblastech. ERGO pojišťovna nabízí například tarif E-Trip, Pod tímto označení se skrývá pojištění pro jednorázovou cestu do Evropy a několika přilehlých oblastí (Egypt, Maroko, Tunisko, Turecko, Kypr a Izrael). Jestli je vaší cílovou stanicí evropské přímořské letovisko, tak je tento tarif ideální, protože zahrnuje také pojištění léčebných výloh a asistenční službu. Pokud máte jinou představu o pojistce, nezoufejte. V nabídce je tarifů podstatně více, takže si vybere každý.

3. Zhodnoťte, jestli se nevyplatí připojištění

Navíc je možné vybírat z bohaté nabídky připojištění. Žhavým kandidátem do nepohody je připojištění odpovědnosti, které platí po celém světě a ochrání celou rodinu. Stačí zaplatit jednou, ale je platné pro všechny členy rodiny. A to se vyplatí, protože může pokrýt škody až do 10 milionů. Více se o principech jeho fungování dozvíte tady. Další možností je připojištění zavazadel, úrazové připojištění, nebo pojištění rizik spojených s adrenalinovými a extrémními sporty.

Komentáře k “3 dobré rady pro výběr správného cestovního pojištění”(jeden komentář)

Přidejte komentář