Aquaparky: Skvělá místa na výlet


Prázdninová pohoda

Pohoda v plavkách

Kouzlem prázdnin je i možnost podnikat ve větší míře jednodenní výlety, když k tomu navíc paří sluníčko o sto šest, je ideálním místem na výlet aquapark. Tam se osvěžíte, zrelaxujete a užijete si spoustu zábavy, která na obyčejném přírodním koupališti chybí.

V krásách naší matičce zemi je největším aquaparkem Aquapalace Praha. Načerpat tolik potřebnou energii můžete ve finských saunách a římských lázních. Chcete-li si navíc protáhnout tělo, navštivte místní moderní fitness a pak si můžete vybrat z nabídky masáží. Samozřejmostí je množství tobogánů, bazénů, vlnobití atd. Toužíte-li po něčem opravdu extra navštivte Potápěčskou jámu. Kvalifikovaný instruktor Vám v rámci zkušebního ponoru vybere vhodnou výstroj a vysvětlí její funkci. Proberete zásady bezpečného potápění a samozřejmě si vyzkoušíte samotný ponor. Sice okolo sebe nebudete mít jedinečnou divokou krásu moří, ale zážitek je to opravdu exkluzivní. A zážitek, to je to, co vám z prázdnin nikdo nesebere a oproti fotkám nevybledne.

Super věc je i dětský koutek, kde vám pohlídají vaši ratolest a vy si můžete skočit odpočinou třeba na masáž.

Tak kde kdysi byl Babylon

Další zastávkou za bazény naší země by měl být Liberec se svým Babylonem. Kromě aquaparku zde najdete i lunapark, čtyřhvězdičkový hotel, kasino, nákupní městečko, restaurace, vinárny či pivnice. Spoustu zábavy si užijete na tobogánech, romantiku vám zajistí jeskyně a vaše nenasytné oči ukojí mořská akvária s mořskou faunou. Mírnou dávku adrenalinu si užijete na síťových prolézačkách propojených tunely ve výšce 10 m nad vodní hladinou. Celý rok vám navíc Babylon zaručuje exkluzivní třiceti stupňovou teplotu vody. Bronzový nádech můžete nachytat na slunečné terase s výhledem na horu Ještěd. Za návštěvu určitě stojí i místní zrcadlové bludiště, které je největší v Evropě. Temný labyrint se strašidly a optickými klamy se stane jistě neobvyklou tečkou vašeho výletu.

Olešná – i Morava je krásná

Kromě vynikajícího vína se může Morava pyšnit letním aquaparkem Olešná. V příjemném prostřední přehrady Olešná ve Frýdku-Místku s výhledem na panoramata Beskyd a lysou Horu najdete letní Axuapark Olešná. Vyžití jako tobogány, skluzavky, plavecké a relaxační bazény jsou samozřejmostí. Tomu, komu se koupání omrzí si může zahrát nohejbal nebo plážový volejbal. Ve vnitřní části aquaparku najdete i divokou řeku nebo tobogán s videoprojekcí.

Za tropy do Islandu

Tropical Island, umělý ráj na zemi kousíček od Berlína. Autem z Prahy jste tam po dálnici za tři hodinky, takže žádné velké cestování.

Celý areál tvoří ohromná hala, tedy tropický umělý ráj. Nenajdete zde vodu s chlorem, ale jen čistou vodu, která se díky špičkové filtraci dá hravě přirovnat k vodě pitné. Opravdovým skvostem je písečná pláž a velký tropický prales. To že tady najdete tobogány, wellness, spa…atd. je samozřejmé. Pro děti je senzačním vyžitím velký dětský koutek se spoustou prolejzaček, schovávaček a věcí na hraní. To co jiné umělé aquaparky nemají je možnost opalování. V Tropickém Islandu se opálíte i v hale, díky fólii, která umožňuje slunečním paprskům proniknout dovnitř. Proto si nezapomeňte přibalit opalovací krém.

A že se vám z toho úžasného umělého světa nechce domů? Nevadí, vezměte si s sebou karimatku a spacák a můžete přespat přímo na lehátku na pláži nebo si pronajmout stan či chatku. Všechno v jednom areálu na jednom místě. A pamatujte na Islandu se nikdy nezavírá!!

 

Ať už si zvolíte některý z výše zmiňovaných tipů nebo dáte na doporučení známých a kamarádů pamatujte, že nejdůležitější je Váš odpočinek a načerpání nové síly do spousty dalších pracovních dnů.

Štítky: , , ,

Přidejte komentář