České Švýcarsko: Romantika i adrenalin


České švýcarsko

České švýcarsko

Sice se říká: „Březen za kamna vlezem, duben ještě tam budem“. Ale jarní měsíce a začínající hezké počasí nám také signalizují příchod léta a s ním i čas dovolených. Je nejvyšší čas začít pátrat o té pravé dovolené! Pokud dáváte přednost před zahraničím krásám české země, zkuste vyzkoušet dovolenou v Českém Švýcarsku, nabídne Vám romantiku i adrenalin v jednom.

Švýcarsko v Čechách

Prstem na mapě najdete České Švýcarko u hranic s Německem, v okrese Děčín mezi obcemi Hřensko a Chřibská. České Švýcarsko patří mezi národní parky České republiky. Okolní krajina je plná přírodních „divů“ krásy. Skalní města, strmé útesy, pískovcové brány, skalní útvary, hluboké rokle, nádherné lesy a skalnatý kaňon Labe, to vše nabízí České Švýcarsko.

Pravčická brána: Symbol Českého Švýcarska

Dominantu Českého Švýcarska tvoří Pravčická brána, která je největším pískovcovým skalním mostem v Evropě. V okolí najdete několik vyhlídek, které vám dopřejí pohled jak malovaný. Nedaleko od brány najdete zámeček Sokolí hnízdo se stylovou restaurací a muzeem.

Pravčická brána

Pravčická brána

Romantika pro páry

Na romantickou dovolenou v Českém Švýcarsku jen tak nezapomenete. Vybrat si můžete z bohaté nabídky útulných penzionů či hotelů. Při rozhodování kam na výlet to nebudete mít těžké. Celé České Švýcarsko nabízí množství stezek pro více či méně zdatné, které nabízejí nejedno romantické zákoutí s malebným panoramatickým výhledem. Romantický podtext vašeho výletu skvěle dokreslíte projížďkou na pramici skalnatou roklí říčky Kamenice. Za návštěvu rozhodně stojí i unikátní kaňon řeky Labe, který patří k těm největším pískovcovým v celé Evropě.

Pískovcový útvar nedaleko Pravčické brányAdrenalin

Ráj horolezců, i tak se nazývá České Švýcarsko. Pokud patříte k milovníkům tohoto sportu, pak si zde rozhodně přijdete na své. Bohatý skalnatý terén, vám připravuje nejeden složitý výstup. Nezapomeňte se na vrcholku skal podívat, zda tam není blok s podpisy těch, kteří skálu zdolali před vámi a hlavně se v něm svým podpisem zvěčněte.

Jestliže Vás tento sport láká, ale ještě jste neměli možnost si ho vyzkoušet, jsou pro vás připraveny služby profesionálních instruktorů, kteří vás ochotně zasvětí. V nabídce svazů horolezců najdete i speciální kurz lezení pro rodiče s dětmi. Skvělý prázdninový zážitek, který vás stmelí dohromady.

Aktivní odpočinek v podobě horolezectví však není jediný. Na výlet si můžete vyrazit třeba na hřbetu koně. Neprojedete sice všude, kvůli chráněnému území, ale pouze po označených trasách a to ještě s povolením, které dostanete u Správy NP. Nicméně České Švýcarsko z koňského hřbetu stojí za to vidět.


 

Foto: wikipedia.org

Štítky: ,

Přidejte komentář