Chystáte se do Norska? Přečtěte si, kterých 6 míst musíte určitě navštívit


Táhne vás to na sever za krásami opěvované Skandinávie? Pokud se v dohledné době vydáte na trip do Norska, rozhodně byste neměli minout následující místa. Vybrali jsme pro vás to nejlepší, co tato jedinečná země plná fjordů, vodopádů, ledovců a malebné architektury nabízí.

Nejkrásnější vesnice Reine

Je sice malá, ale honosí se titulem nejkrásnější vesnice v zemi. Každý trajekt do Norska přiváží spoustu turistů, kteří si chtějí dopřát ikonický pohled na zdejší horskou krajinu z hory Reinebringen. Garantujeme vám, že na návštěvu vesnice Reine jen tak nezapomenete.

Úžasné údolí Romsdalen

Norsko se chlubí spoustou přírodních zajímavostí, ale jen málokterá je tak impozantní jako údolí Romsdalen. Se svými takřka kolmými skalními stěnami, které se tyčí více jak 1200 m nad údolím, vás dokonale uchvátí. Budete-li chtít, můžete se po turistické trase dostat až na některý z vrcholků.

Dvojitý vodopád Latefossen

Na vodopád se vždy dobře kouká – a co teprve na dvojitý? V případě norského vodopádu Latefossen nebudete výletu litovat. Je vysoký 165 metrů a skála jej rozděluje na dva proudy. Vskutku skvělá podívaná!

Nejhezčí norský kostel v Heddalu

Milovníci tradiční norské architektury by rozhodně neměli přehlédnout sloupový kostel Heddal Stavkirke. Pochází z 13. století a je pokládán za nejkrásnější svého druhu.

Slavný Trolí jazyk

Trajektem do Skandinávie míří nespočet turistů, jejichž cíl je předem jasný – legendární Trolí jazyk (Trolltunga). Skalní útvar leží poblíž obce Odda a vyčnívá z hory zhruba 700 metrů nad hladinou jezera Ringedalsvatnet. Výstup sice není snadný, ale za ten výhled stojí.

Hlavní město Oslo

Jestli všechny cesty vedou do Říma, pak všechny trajekty plují do Osla. Norské hlavní město vás oslní palácem, pevností a hradem, expozicemi ve zdejších muzeích a spoustou zeleně.

Štítky: , ,

Přidejte komentář