Co musíte vědět o cestovním pojištění?


Léto už pomalu klepe na dveře, takže je nejvyšší čas plánovat dovolenou. Máte už vybráno a těšíte se, až vyrazíte poznávat cizí kulturu za hranice České republiky? Nebo to necháte náhodě a vyrazíte na last minute? Ať tak či tak, pokud budete vyrážet mimo ČR, nesmíte zapomenout na cestovní pojištění. Je vaší jistotou, že pokud se vám na cestách stane úraz či jiná nepříjemnost, pojišťovna vám škodu nahradí. Poradíme vám s jeho výběrem.

Podmínky jsou alfou a omegou

U pojištění na cestu je vždy důležitá výše pojistných limitů. Je to vyjádření sumy, kterou za vás pojišťovna v případě pojistné události vyplatí. Čím vyšší suma je, tím lépe pro vás. Pečlivě si musíte přečíst, na jaké události se pojištění vztahuje. Dobrá pojistka zahrnuje i ošetření u zubaře, také úraz či náhradu nákladů pro osobu, která s vámi bude v nemocnici apod.

01
Pokud bude vaše cesta delší, určitě nezapomeňte na připojištění zavazadel. Budete mít jistotu finanční kompenzace v případě jejich poškození, zpoždění i ztráty. Výhodné je mít i pojištění odpovědnosti. To případ, že byste jiným osobám způsobili škodu na zdraví či na majetku. Nezapomínejte ani na to, jestli budete na dovolené sportovat. Pro sport je nutné se také připojistit. Pokud vás zajímají další podrobnosti ohledně podmínek, přečtěte si tyto časté dotazy na cestovní pojištění.

02

Výhodnější jsou ceny na internetu

Pokud chcete získat lepší cenu, určitě je lepší si sjednat pojistku na internetu. Příkladem může být toto velmi výhodné cestovní pojištění online. Při online sjednání smlouvy nabízí mnohé pojišťovny různé bonusy a slevy. Navíc ušetříte i čas, protože nemusíte nikam chodit, online formulář máte vyplněný za několik málo minut.

A ještě poslední rada: Kromě pojištění si přibalte i cestovní lékárničku pro případ první pomoci. Zde si můžete přečíst, co vše by měla obsahovat.

Přidejte komentář