Jak si sbalit kufr? Je to umění!


Chystáte se na dovolenou a máte pocit, že se vám do kufru nevejde vše potřebné? Otázkou je, jestli tolik věcí skutečně potřebujete… Cestování by mělo probíhat nalehko, svižně a efektivně. Proto byste měla při balení kufru myslet na několik důležitých zásad. Prozradíme vám, jak se vyhnout přeplněnému zavazadlu, které vám bude zbytečně komplikovat život.

Rozhodující jsou příležitosti

Zvažte, co budete během dovolené dělat a podle toho si sbalte potřebné oblečení. Budete-li se účastnit slavnostnější události, pravděpodobně vám nezbude, než si s sebou vzít i speciální tašku na večerní šaty. Ta vám přijde vhod i v případě ubytování v luxusním hotelu. Ty nejvyhlášenější vyžadují, aby hosté chodili na večeři ve společenském oblečení.

Kombinujte do praktických celků

Většina lidí si sbalí spoustu věcí s tím, že si pak vyberou příhodné kombinace až na místě. Jděte na to jinak a vyberte si outfity, které ráda nosíte a nakombinujte je s ostatními věcmi do celků. Ve vašem kufru bude najednou mnohem více místa!

zinnia.cz_radyprovsechny_cz_01_a

Balení kufru krok po kroku

Spodní vrstva patří obuvi. Jednotlivé páry zabalte zvlášť do tašek. Boty uložte podél kratších stěn kufru a do prostoru mezi obuví uložte toaletní tašku, spodní prádlo, knihy a několik triček srolovaných do roliček.

Střední vrstva je jako stvořená pro běžné měkké věci – sukně, pulovry, blůzy, košile apod. Odborníci na balení kufrů používají na oddělení jednotlivých vrstev hedvábný balicí papír, který chrání oblečení před pomačkáním.

A konečně horní vrstva kufru. Navrch uložte sáčko, kabátek či jiný svršek. Kvůli efektivnějšímu využití prostoru kabát skládejte v rozepnutém stavu. Do horní vrstvy můžete uložit také drobné doplňky v krabičkách či taštičkách.

Článek vznikl ve spolupráci s magazínem Radyprovšechny.cz – pravidelným zdrojem zajímavých informací a praktických návodů.

Přidejte komentář