Karlštejnsko je plné turistických zajímavostí. Co musíte vidět kromě hradu?


Prosluněné páteční odpoledne přímo vybízí k akci. Víkend, anebo ještě lépe – prodloužený víkend, nemusíte strávit doma u televize. Naopak si sbalte to nejnutnější a vydejte se směrem na Karlštejn. A že jste gotický hrad v minulosti navštívila již několikrát? Nevadí, v jeho okolí se nachází tolik atraktivních míst, že vám na ně nebude stačit ani celý týden. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější.

Koněpruské jeskyně

Najdete je v Českém krasu, zhruba 7 km jižně od Berouna. Koněpruské jeskyně nabízí úchvatnou podívanou na vápencové reliéfy staré až 400 milionů let. Prohlídka nezabere moc času (trvá jen hodinu), ale budete na ni ještě dlouho vzpomínat.

Lom Velká Amerika

Sníte o výletu do proslulého Grand Canyonu? Lom Velká Amerika sice není tak majestátní, ale vyhlídka je přesto impozantní. Navíc se můžete vydat po turistických značkách k dalším lomům – Malé Americe a Mexiku.

Sklárna Nenačovice

Výlet na Karlštejnsko není „jen“ o přírodních krásách. Pokud vás fascinuje ruční výroba dekorativních předmětů, zavítejte do rodinné sklárny Glasstar v Nenačovicích. Součástí areálu je prodejna jedinečných skleněných předmětů a budete-li mít štěstí, třeba si sklářské řemeslo vyzkoušíte na vlastní kůži.

Středověký Skanzen Řepora

Jak vypadal český venkov ve 14. století? Dozvíte se to, až navštívíte rekonstruovanou středověkou vesnici v okrajové části Prahy 5 – Řeporyje. Skanzen Řepora leží v chráněné přírodní lokalitě a představuje zajímavou podívanou pro celou rodinu.

Romantický Hotel Mlýn Karlštejn

Závěr patří ubytování. Stylový hotel u hradu Karlštejn se nachází v malebném prostředí a disponuje relaxačním centrem. Právem získal několikrát v řadě prestižní ocenění Svatební místo roku a patří k nejromantičtějším místům v lokalitě.

V rámci ubytování na Karlštejně si můžete objednat romantický nebo relaxační balíček a zpříjemnit si pobyt večeří při svíčkách, exkluzivním pronájmem vířivky včetně lahve sektu a dalšími speciálními službami.

Komentáře jsou zakázány