Netradiční dovolená


Na kole v přírodě.Už vás nebaví každé léto to samé? Nechcete se znovu vyvalovat u moře vedle tisíců jiných turistů? Chcete letos něco zažít? Pak čtěte náš tip!

 

Na kole či pěšky zážitek je zaručen

Stále populárnějšími se v dnešní době stávají turistické a cykloturistické zájezdy. Není tak těžké dovtípit se, proč tomu tak je. Nakonec i na našem webu jste článek věnovaný cyklistice mohli číst. Tato forma zájezdu (pokud nejde o extrémní a náročné treky) je ideální i pro rodiny s dětmi. Samotný pobytový zájezd u moře je možná dobrý relax a dobrý na pročištění plic, ale tím to hasne. Zato turistika či cykloturistika vám garantují jedinečný zážitek a zároveň aktivně strávenou dovolenou. Budete v krásném přírodním prostředí, na čerstvém vzduchu, budete mít čas se opravdu věnovat své rodině a sdílet s nimi společné zážitky. Kdo tento typ dovolené někdy vyzkouší, nelituje a ke stereotypu se už nevrací.

 

Opravdové poznávání krajiny

Mnoho rodin, které jezdí na dovolenou k moři za celý pobyt ani nevytáhnou paty z hotelového rezortu. Říkám si, jaký to pro děti má asi přínos, když ani nepoznají cizí zemi, ve které se zrovna nachází? Mnohem lepší způsob cestování je naplno si vychutnat prostředí a krajinu a opravdu zemi procestovat a probádat a ne se jen usadit na jednom místě – tohle vše vám rovněž turistické zájezdy nabízí.

 

I za hranice ČR!

Pokud vás zajímají nejrůznější tipy na výlet po České republice, které stojí za vidění, můžete se nechat inspirovat. Pokud však naši matičku vlast máte i s dětmi dávno procestovanou a nyní byste raději vyrazili někam dále za hranice, je nutné věnovat dostatek času dobré přípravě a celou věc naplánovat. Jde o to najít vhodnou cestu jak po stránce náročnosti, tak i po stránce zajímavosti. Ať už jedete na kolo, či jdete pěšky, koukat celý den na silnici asi nikoho moc nenadchne. Velmi v kurzu je nyní například dovolená v Rumunsku, které skýtá mnoho pokladů. Pokud se bojíte anebo nemáte dostatek času a chuti zájezd plánovat, můžete vyrazit s nějakou cestovní kanceláří, podobným zájezdům se cestovní kanceláře věnují stále více.

Přidejte komentář