Pronajímáte byt přes Airbnb? Nenechávejte hosty na holičkách, vytvořte pro ně průvodce!


Úroveň komunikace s hosty má na celkový příjem z krátkodobého pronájmu přes Airbnb zásadní vliv. Chcete-li být dlouhodobě úspěšná, neobejdete se bez perfektního hodnocení. To však nepřijde, pokud nocležníkům pobyt maximálně neusnadníte a nezodpovíte jim všechny otázky. Spoustu času i starostí vám ušetří praktický průvodce.

Zkušení pronajímatelé moc dobře vědí, že hosté pokládají nespočet otázek. A až budete minimálně po sté vysvětlovat cestu k nejbližší restauraci, prozrazovat heslo k wi-fi, případně radit, jak zapnout pračku, uvědomíte si, že by nebylo od věci, kdybyste tyto informace zprostředkovala v tištěné formě. Hosté vám za to budou vděční.

Dobrý hostitel nečeká, až se mu budou hosté snažit o půlnoci dovolat a dotazovat se na to, kde jsou schované ručníky. Odborníci na správu krátkodobého pronájmu v Praze z Let Me Inn upozorňují, zprostředkování základních informací by mělo být samozřejmé – jinak se může stát, že se hosté zbytečně zraní nebo způsobí škodu na majetku hostitele.

Ale na co konkrétně byste měla hosty upozornit? Záleží na specifikách vašeho bytu. Určitě by se mělo jednat o informace, které souvisí s provozem spotřebičů (např. jak používat myčku/pračku/sušičku…), co si počít v případě výpadku proudu apod. Zároveň hosty nezapomeňte ubezpečit o zdravotní nezávadnosti kohoutkové vody.

Hosté dozajista ocení informace ohledně blízkého okolí. Mohlo by je zajímat, kde se nachází nejbližší nemocnice, ve které restauraci se dobře nají a na co si mají dát pozor. Určitě vás teď napadají další věci, byť méně důležité – nenechávejte si je pro sebe. Čím více toho hostům prozradíte, tím lépe pro vás.

A jakou formou je vhodné informace zprostředkovat? Dejte si tu práci a připravte pro hosty brožuru, kterou přehledně rozdělíte na jednotlivé sekce. Návod k použití můžete napsat na papírek a nalepit přímo na konkrétní spotřebič.

Anebo můžete využít služeb správy krátkodobého pronájmu a dát hostům k dispozici online správce, který jim kdykoliv zodpoví jakýkoliv dotaz. Vaše náklady přitom nijak výrazně nezvýší – cena za správu Airbnb je více než přijatelná.

Další tipy najdete v článku „Jak zpříjemnit hostům pobyt…“ na blogu Let Me Inn.

Přidejte komentář