Vyberte si letní dovolenou v zimě


Zdá se vám to divné? Uvidíte, že po přečtení následcích řádků nebudete myslet už na nic jiného než na slunečné dny horkého léta.

Asi tím největším a nejpřínosnějším kladem výběru je psychická pohoda. Schoulit se v tuhých mrazech, které ovládly zimní měsíce, do křesla s katalogem letních dovolených je opravdový balzám na nervy. Z barevných stránek katalogů na nás svítí sluníčko, proložené notně velkou dávkou pohody. K tomu vám každý odborník na nervy (psycholog) potvrdí, že je pro naši psychickou pohodu důležité vytvářet si představy o příjemné budoucnosti. Překonat náročné zimní období pro náš organismus je tím daleko snazší.  Sny jsou zkrátka důležité a snít o létě je ještě příjemnější. Navíc se vám tento sen podaří uskutečnit.

Určitě  další výhodou dlouhodobého plánování je finanční stránka. Ať už přemýšlíte o dovolené prostřednictvím cestovní kanceláře nebo se vydáte na vlastní pěst po krásách české země, všude najdete obchodníky, kteří si chtějí být jisti výdělkem. Proto se dá letní dovolená pořízená v zimě koupit za stejný peníz jako last minute. U tuzemských pronajímatelů chat, chatiček či kempů vás zase nečeká tak velká obsazenost termínů. Ceny se určitě vyplatí porovnávat. Ještě více zde platí pravidlo, že co je levné, nemusí být to nejlevnější. Sbírejte informace, porovnávejte ceny a co nejdříve složte zálohu. Pak se dá ušetřit opravdu hezká sumička peněz, kterou můžete schovat jako kapesné na dovolenou. Navíc když už víte kolik za dovolenou dáte, je i šetření na ni příjemnější. Vidíte totiž jasně cílovou částku.

Naplánovat si letní dovolenou tak, aby měl každý člen domácnosti volno je také oříšek. Proto mezi další kladné důvody patří rozhodně termín dovolené. Samozřejmě, nejlepší a nejoblíbenější letní dovolená probíhá v červenci nebo v srpnu. Sedněte si proto s partnerem, vezměte diáře do ruky a začněte přemýšlet, která doba je ta nejvhodnější. Ideální by bylo vzít si alespoň čtrnáct dní volna. Díky včasnému plánování, se vám nestane, že byste se kryli ve výběru termínů s kolegy. Důležité je to také z hlediska různých oslav, výročí nebo kontrol u lékaře. Zkrátka už dopředu víte, jak tento čas strávíte a kdy ho strávíte. A kdo říká, že se váš diář hezky do prázdnin nezaplní. Takto si na tento čas už nenaplánujete nic.

Pokud nejedete na dovolenou sama tedy „single“, nebude záležet výběr jen na vás. To je další důvod proč plánovat již nyní. Stokrát si můžete představovat teplé moře, slunnou pláž a teploty lámající třicetistupňovou hranici, ale když nebude souhlasit partner, tak nastává problém. A problémy se musí řešit co nejdříve. Jinak se na výběru dovolené, která by se líbila všem, neshodnete ani do prázdnin. Samozřejmě pokud máte malé děti, je v drtivé většině výběr podřízen jim.

Kdo by to neznal, léto je pro nás pracující rodiče noční můra. Musíme zajistit našim školáčkům dvou měsíční program. Nejlépe tak, aby ho nestrávili bez dozoru doma u počítače nebo tzv. s klíčem na krku u baráku. Letní dovolená naplánovaná s rodiči je super, ale celé dva měsíce pokryje jen s těží. Již teď vyběhlo na internetových serverech spousta letních táborů a volné termíny se jen úží. Proto neváhejte a s letním plánováním volna pro vaše ratolesti rozhodně neotálejte. Tady se čekat nevyplatí. Kvalitní letní tábory, ať už s výukou angličtiny, jízdou na koni či jiných lukrativních zážitků je pořád nedostatek a navíc oproti katalogovým zájezdům, tady ceny dolů rozhodně nepůjdou.

Štítky: ,

Přidejte komentář