Vyrazte na výlet


Sloupsko-sošůvská jeskyně

Sloupsko-sošůvské jeskyně

Už víte, kde letos strávíte léto? Zapomeňte letos na antické památky v zámoří, na šumivé uklidňující moře a vyrazte na výlety po českých přírodních i historických krásách.

Možná si říkáte, že Českou republiku znáte jako své boty.  Vsadím se ale, že existuje bezpočet malebných a zajímavých míst, které jste ještě neviděli. Proč to tedy toto léto nenapravit? Proč cestovat do dalekých krajin za poklady, když i naše zem je jimi poseta?

Výhody cestování po česku

  • Pokud pracujete s lidmi, měly byste si od nich během prázdnin odpočinout. Udělat si čas jen pro sebe a své myšlenky. Vyměnit lidské hlasy a cvakání fotoaparátů za ticho, hučení větru a šumění vody. Výlety po českých přírodních krásách jsou k tomu přímo ideální.

 

  • Další výhodou cestování po česku je možnost ušetřit nějakou tu korunu. Samozřejmě i tento typ cestování má své výdaje. Nic méně je určitě k vaší peněžence šetrnější než taková exotická dovolená na slunném ostrově.

 

  • Možnost návratu k přírodě, byť třeba jen na malou chvíli díky výletu do českých hor či lesů je velmi přínosná. Turistika neposlouží dobře pouze vaší fyzické kondici a zdraví, ale rovněž i duševnímu stavu. Možná se budete až divit, jak blahodárný vliv, na vás bude mít pobyt v přírodě.

 

  • Můžete si rovněž procvičit vaše organizační dovednosti. Ono naplánovat takovou rodinnou dovolenou, rezervovat hotely, naplánovat cestu, případně i způsob dopravy atd. není vůbec jednoduchou záležitostí.

 

  • Obrovskou výhodou cestování po české republice je rovněž snadnější možnost měnit plány, například kvůli špatnému počasí a dalším předem nepředvídatelných vlivů. V zemi, kde se snadno domluvíte, a kterou znáte, vždy vymyslíte plán B, snadněji než v neznámém kraji.

 

Pokud vás nápad cestovat po naší vlasti zaujal a zamlouvá se vám, ale chybí vám potřebná inspirace, můžete navštívit webové stránky zaměřené právě ne tipy na výlet po naší zemi. Jsem si jistá, že zde najdete inspiraci a dozvíte se o místech, o kterých jste možná ani netušili, že existují.

Štítky: , ,

Přidejte komentář