Zimní dovolená: Tipy kam vyrazit


Stejně tak jako si zamlouváte s časovým předstihem letní dovolenou, měli by jste již teď myslet na tu dovolenou zimní. Nevíte-li, kam Vaše kroky letos povedou, nechte se inspirovat pár místy.

Jeden den, prodloužený víkend i dovolená. Dovolená v českých horách

Nejvyšší hora Krušných hor, Boží Dar, zaručuje poměrně slušné lyžařské vyžití. Upravené lyžařské tratě, střední a lehké náročnosti. V areálu můžete využit půjčovnu lyží, užít si zde můžete noční lyžování. Skvěle zde funguje lyžařská školička pro děti a k dispozici je i dětský vlek. Pro ty, co se chtějí v zimě vyřádit a více než lyže milují sáňkování či bobování, má Boží dar skvělou alternativu tzv. Snowtubing. Jízdu na velkých nafukovacích duších, kterou si užijí nejen děti, ale i dospělí.

Pod nejvyšší horou České Republiky, Sněžkou, najdete velice oblíbený ski areál, Pec pod Sněžkou. Největší oblibě se zde těší rodiny s dětmi. V Peci najdete spoustu cvičných louček, kde se Vaše ratolesti mohou od základů naučit lyžovat nebo se jen zdokonalit. Pro rodiče je zde připraveno přes deset kilometrů lyžařských tratí různé obtížnosti. Sjezdovka Javor v Peci pod Sněžkou se může pyšnit nejdelším a nejlépe osvětleným svahem, pro noční lyžování. Pro snowboardisty je zde velký funpark.

Neméně známých areálem k zimním hrátkám je v Krkonoších Špindlerům mlýn. Středisko je hotovým rájem pro milovníky běžek. V okolí najdete 70 kilometrů perfektně upravených běžeckých tratí a 130 kilometrů hřebenových cest, z kterých si vychutnáte jedinečný pohled na krásně zasněžené české hory. Sjezdové lyžování si zde užijete v různé náročnosti. Ani při nedostatku sněhu nehrozí neupravenost sjezdovek. Areál má skvělé i okolní vyžití, najdete zde větší hotely i malé útulné penziony. Na jídlo si můžete zajít do více či méně luxusních restaurací. Pokud se večer chcete s přáteli pobavit, můžete vyrazit na tenis, squash nebo kuželky. Hlídací službu dětí v mnoha hotelích ocení především rodiny s dětmi.

Alpy vedou

Nejen kvůli množství sněhové nadílky vedou cesty mnoha Čechů právě do Alp. Lyžování opravdu na úrovni a skvělé ceny opravdu lákají.
Za zmínku jistě stojí Kitzbühel v Rakouských Alpách, který proslavily závody Světového poháru na Hahnenkammu. Jeho „prestižnost“ nutí své návštěvníky rezervovat si termín pobytu značně dopředu. Hora Kitbüheler je díky svému kuželovitému tvaru celá obklopena pohodlnými lanovkami. Nejdelší trať měří něco přes sedm kilometrů, což už zaručuje opravdu služnou „lyžovačku“. Rozmanitý je i náročnost a terén sjezdovek. Středisko dopřává svým návštěvníkům všemožné vymoženosti, včetně služeb wellness. Dovolená zde zaručuje zároveň aktivní vyžití i příjemný relax.

Další zastávkou bude Zermatt, rovněž v Alpách, ale na švýcarské straně. Středisko najdete pod nádhernou horou Matterhorm a díky své rozloze a nadmořské výšce, patří k jedněm z největších a nejvýše položeným lyžařským areálům. Celý areál je rozdělen na tři části, mezi kterými se můžete pohodlně přepravovat elektrobusy. V areálu najdete až 400 km sjezdovek té nejvyšší kvality, mezi nimi najdete i ty náročné. Na své si zde přijdou i milovníci snowboardingu. Zermatt „snowboarďákům“ nabízí největší snowboardový park v Evropě vůbec. Jen běžkaře asi moc nepotěším, sice krásná příroda, ale běžkařských tratí málo.

V Itálii stojí za „prubnutí“ sjezdovek Madonna di Campiglio. Ráj na zemi nejen pro lyžaře. Rozmanité náročnosti sjezdovek, které jsou mezi sebou propojeny, zaručují, že si lyžování užije začátečník, pokročilý i skvělý lyžař. Panoramata okolí si nejlépe vychutnáte z lanovky, která patří se svými 7 kilometry mezi nejdelší, povezete se v ní téměř třicet minut.

Štítky: , ,

Přidejte komentář