Byt plný užitečných pomocníků


Dnešní uspěchaná hektická doba přináší sice spoustu negativ, ale… na všem se dá najít něco pozitivního. Jako největší klad moderní doby vidím v usnadnění domácích prací jak jen to jde. Ty tam jsou doby, kdy praní byla opravdu „namáhavá práce“, která nezabrala pár minut, ale celý den. V drtivé většině domácností odzvonilo i době mytí nádobí…. Práce se dá zkrátka usnadnit, když víte jak a to moderní domácí pomocníčci rozhodně vědí.

Srdce domova = kuchyň

Samozřejmě, tady je pomocníků usnadňující naši práci snad nejvíce. Jde jen o to, vybrat si s rozmyslem ty, které využijeme a to nejlépe stoprocentně.

Hrana odzvonila obyčejným troubám, dnes jsou k dostání horkovzdušné trouby, které nám k večeři ogrilují lahodné kuře a kartáč k umytí už také nepotřebují. Samočistící funkce bývá u nových sérií samozřejmostí. Varná deska? Tady záleží na tom, komu co vyhovuje. Někdo preferuje plyn, jiný indukci. Uvařené jídlo musíte někde skladovat, aby se nezkazilo. Tady přichází ke slovu paní Lednice. A když používám slovo paní, není to jen tak zbůhdarma. Lednice dnes již neudržuje chlad, ale dokáže nám stočit chladnou vodu přímo ve dvířkách, sama se rozmrazí, zabraňuje tvorbě mikroorganismů. Když dojíte, přichází na řadu hora špinavého nádobí. Myčka, věrná kamarádka většiny žen, se dostává k hlavnímu slovu a život bez ní nedokážu dost dobře pochopit. I když výměna nádobí vhodného do myčky nebyla zrovna levná záležitost. To by byla tak všechna „velká technika“ v kuchyni. Bez té by se bydlelo tuze špatně. Svoji kuchyň můžete doplnit dalším nepřeberným množství menších pomocníků. Tady si však pamatujte….přemýšlet je na místě. Jinak se vaše kuchyň stane skladištěm elektrospotřebičů, které se vám ani nebudou chtít vytahovat.

Podlaha = nekonečný uklízecí příběh

Vyluxovat, vytřít, vyluxovat, vytřít…a kdyby jste to chtěla dělat třikrát za den, nic tím nezkazíte. Smítka, prach, drobky a „šlapance“ jsou nekonečným příběhem snad každé domácnosti. Ještě více tento nešvar dopadá na rodiny, které mají malé děti nebo domácího mazlíčka (kombinace obou dvou je vražedná, z pohledu úklidu, teda). Pomoci vám může nákup robotického vysavače. Ten si můžete naprogramovat tak, aby uklízel, zatím co vy jste v práci. Není pro něj problém koberec, plovoucí podlaha ani lino. Lepší a samozřejmě i dražší tipy zvládnou i mokrý úklid. Je to opravdu senzační věc. Pak už jen stačí jednou za týden vytřít a vysát pořádně důkladně hezky „růčo“ a máte po starostech.

Čistá i krásná

Ano, tohle vše se skrývá za dveřmi koupelny. Pokud nepatříte k těm šťastným ženám, které mají pračku v prádelně, pak tato „krasotinka“ obývá vaši koupelnu. Od dob starých praček Romo urazilo praní velký kus cesty. Ale i tady si práci můžete ještě více usnadnit. Nevíte jak? Co takhle třídění prádla? Žádný med, že? Nové pračky se vyrábí s „chytrými“ programy, které třídit prádlo již nevyžadují. Sušička vám zase usnadní práci s věšením, vyklepáváním a sbíráním prádla. Pokud ho do sušičky i dobře vložíte, odpadne vám i starost s žehlením (i když nemačkavé materiály mají zelenou).

Krásy vám v koupelně pomůže dosáhnout fén, žehlička na vlasy nebo kulma. Pro regeneraci vašich unavených nohou by ve vaší koupelně asi neměla chybět masážní vanička, která ohřeje vodu a pomocí masážních trysek vám uleví od bolavých nohou.

Spotřebičů „do zásuvky“ najdete hromadu. Některé „vychytávky“ a inovace v nich jsou skutečně účinné. Jaký spotřebič a co na něm vyhovuje právě vám? Podělte se s námi o kousek té vaší domácnosti.

Přidejte komentář