- Zinnia - http://zinnia.cz -

Jak a kde vybrat dům pro život?

Spokojené bydlení

Spokojené bydlení

Přemýšlíte o koupi domu, ale nemůžete vybrat lokalitu? Váháte, zda je lepší bydlet na venkově či ve městě? Podíváme se na to, co je pro vás nejlepší.

Koupě domu bývá velmi důležitý a stěžejný krok v našich životech. To jaký byt zvolíme, a jestli s ním budeme spokojeni, tedy může velmi výrazně ovlivnit to, jak se budeme na dalších mnoho let v obydlí cítit. Měli bychom si tedy dát čas na rozmyšlenou a pečlivě vybírat, nestyďte se dát na svou intuici a vyberte dům, který bude splňovat vše, co hledáte.

Mnoho lidí stále spekuluje nad tím, zda je lepší bydlet ve městě či na vesnici. Je to takové věčné dilema, protože na vesnici máte více přírody a čerstvého vzduchu, atmosféra tam je více přátelská, protože se každý zná s každým, no na druhou stranu s pracovními příležitostmi to zase není nic moc. Pravdou také je, že byt někde na vesnici či v menším městě, vás vyjde výrazně levněji než bydlení v Praze [1]. Na druhou stranu Praha je neporovnatelná právě v oněch pracovních příležitostech a platové relaci, takže tento argument je spíše relativní.

Já osobně bydlení ve městě doporučuji, nejde jen o pracovní příležitosti, ale například i o možnosti studia, či velké a rychlé dostupnosti všeho, co aktuálně potřebuji. Například zrovna Praha je opravdu nádherné město, které má co nabídnout. Naleznete zde překrásné památky, klidné i rušné restaurace a bary, plno míst pro pobavení i sportovní vyžití i mnoho dalšího. Ani o zeleň a přírodu zde není nouze, například nové byty v Hostivaři [2]se nenacházejí přímo v centru rušné Prahy, ale v okolí, kde na vás čeká malebná příroda včetně Hostivařské přehrady, nic méně se skvělou dostupností kamkoli je třeba.

Nic méně, to jaká lokalita je vašemu srdce blíže, musíte zjistit sami. Jen vaše požadavky a představy vám napoví, zda je pro vás ideální hledat byty na prodej Praha 9 [3], či třeba na jiné straně republiky. Hlavní je si přesně uvědomit, co a proč hledáte, když si sestavíte pevně a jasně vaše priority, hledání a vybírání nového bytu bude radost. Nebojte se rovněž o pomoc požádat odborníka, či dobrého přítele, který se alespoň částečně v nemovitostech vyzná. Věřte, že jiný úhel pohledu či jiná perspektiva  než ta vaše se v tomto případě může hodit.

Jak vybrat dům, krok za krokem a na co si dát pozor, se dále dočtete například zde [4].