Jaký zvolit sprchový kout?


Doby, kdy se naše koupelna skládala z umakartu a litinové vany jsou dávno pryč. Dnešním trendem jsou koupelny se zděným jádrem a kvalitním sprchovým koutem. Rozhodnete-li se pro zbudování vlastního sprchového koutu, je potřeba se jako první rozhodnout, zda ho chceme se sprchovou vaničkou, nebo bez. Hloubku vaničky a také tvar musíme zvolit podle prostorových dispozic koupelny. Vybrat si můžete čtverec, čtvrtkruh, obdélník, kruh, půlkruh nebo atypický pětihran.

Důležitou součástí sprchového koutu jsou sprchové dveře, které si lze vybrat například v internetovém obchodě Wellmall.

Shrnovací dveře jsou vhodné řešení do malých koupelen, nezabírají prostor. Sprchové dveře zalamovací rovněž nezabírají mnoho místa, navíc po nich voda steče do vaničky. Do velké koupelny se hodí sprchové dveře otočné a s otevíráním ven. U pantových dveří otočných je výbornou vlastností přizdvih pantu. Dveře se při otevírání nadzvednou a při zavření lehce automaticky dosednou.

Sprchové dveře posuvné jsou nenáročné na prostor, nicméně se mnohem hůře udržují – nedostanete se k drážkám, kde se často usazují nečistoty.

Vybrat je potřeba také vhodnou vaničku, dříve se metrové vaničky považovaly za luxus, dnes už je možné je ve velkých koupelnách považovat za standard. Vybírat můžete materiály jako jsou akryl, umělý kámen nebo materiály s vlastností mramoru. Vyrábějí se také vaničky žulové a keramické. Každý materiál má jiné vlastnosti. Výhodou je hlubší vanička a posuvné dveře.

Děti tak můžete nejen sprchovat, ale i koupat. Vyšší vaničky lze nechat obložit stejným vzorem dlažby jako zbytek koupelny nebo nechat jen tak. Sprchové kouty je vhodné opatřit proti skluzovou úpravou. Pokud potřebujete více prostoru pro vstup do sprchy, volte zalamovací dveře, které jsou širší.

Komentáře k “Jaký zvolit sprchový kout?”(jeden komentář)

Přidejte komentář