Pojistěte svou domácnost či nemovitost – vyplatí se to


Mnoho lidí si plete pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti, přitom se jedná o naprosto různé produkty. V následujícím článku se dozvíte, jaké jsou rozdíly mezi těmito dvěma pojistkami, a můžete sami srovnat, které je pro vás výhodnější, případně zjistíte, že je nejlepší si sjednat oba druhy pojištění.

Pojištění nemovitosti pokrývá škody způsobené přímo na stavbě – na domě, bytě či jiné. Škody, na které můžete uplatnit pojistku, se liší dle druhu vašeho pojištění. Existuje totiž několik různých pojištění nemovitosti. Díky tomu si můžete vybrat takovou pojistku, která je pro vás výhodná. Vybírejte vždy takovou, která kryje náklady na opravu škod, která vaší stavbě hrozí nejvíce. V základním pojištění jsou obvykle zahrnuty například tyto škody – požár, úder blesku, vytopení a další. Sjednat navíc si většinou můžete například pojištění proti vandalismu, pádu stromu či rozbití skel.

Pojištění nemovitosti se tedy vztahuje na škody způsobené přímo na budově, přičemž při katastrofě, proti níž jste pojištění, máte nárok na finanční kompenzaci prokázaných škod.

Oproti tomu se pojištění domácnosti vztahuje na věci, kterými je vaše domácnost vybavená. Jedná se především o elektrické spotřebiče – notebooky, počítače, televize, pračku, myčku, lednici a další. Dále se většinou vztahuje pojištění na škody způsobené na špercích a cennostech, které máte doma uschované, na nábytek a veškeré vybavení bytu a některé stavební prvky jako jsou například podlahy či zařízení koupelny.

Pojištění domácnosti chrání váš majetek nejen při krádeži, ale také při přírodních katastrofách.

Velká výhoda je, že si můžete sjednat oba druhy pojištění online, což vám ušetří mnoho času. Můžete si také v klidu doma přečíst veškeré podmínky o pojištění domácnosti a pojištění majetku, což vám dává dostatek času si promyslet, která varianta pojištění pro vás bude nejvýhodnější.

Neváhejte a sjednejte si pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti ještě dnes. Ušetříte tak spoustu peněz v případě vykradení vaší stavby či v případě zasažení přírodní katastrofou.

Štítky: , ,

Přidejte komentář