Ratanová lehátka – elegantní a pohodlná


Léto je konečně tady a šťastní majitelé zahrádek, teras a balkónů dumají nad tím, jak si pobyt na čerstvém vzduchu co nejvíce užít. Základem dokonalé relaxace je především pohodlný zahradní nábytek. A protože se za celý den nasedíme dost, je načase si pro změnu pohovět vleže. K tomuto účelu nám skvěle poslouží ratanové zahradní lehátko.

image001

Umělý ratan je žhavým trendem posledního desetiletí. Jedná se o skvělý materiál, ze kterého lze vyrobit zahradní nábytek tradičních, nadčasových tvarů, stejně jako moderní nábytek v extravagantním designu. To samé se týká i zahradních lehátek z umělého ratanu, jejichž široká nabídka na současném trhu uspokojí i toho nejnáročnějšího zákazníka.

Výhody umělého ratanu

Umělý ratan, jiným názvem polyratan nebo také wicker, je relativně novým materiálem. Dokonale napodobuje pravý přírodní ratan, proti kterému se však vyznačuje mnoha přednostmi, zejména delší životností, vyšší odolností a jednodušší údržbou. Je také velice lehký, lépe snáší UV záření a je výrazně levnější. Polyratan se používá především pro výrobu nábytku na zahradu a do interiéru.

Jednoduchá údržba zahradních lehátek

Zakoupíte-li si zahradní lehátko z umělého ratanu, nejvíc Vás zřejmě nadchne jeho snadná a rychlá údržba. A i přesto, že svému lehátku nebudete věnovat mnoho času, překvapí Vás jeho vysoká odolnost. Pokud ho nepoškodíte sami nesprávným používáním, vydrží Vám dlouhé roky.

Jak si poradit s péčí o lehátka z polyratanu?

  1. K běžné údržbě používejte měkký hadřík v kombinaci s vlažnou vodou a běžným saponátem nebo speciálním přípravkem na čištění plastů.

  2. Nemusíte se bát lehátko postavit pod sprchu nebo ho postříkat hadicí. Proudem vody se zbavíte silnějších nánosů prachu, písku nebo hlíny.

  3. Ideální pro pravidelnou údržbu je vysavač s vhodným nástavcem. Například vlasový kartáč má schopnost proniknout až do hloubky výpletu a důkladně tak zbavit ratanové lehátko nečistot.

Jak vybrat vhodné ratanové lehátko?

Výběr nového zahradního lehátka není vhodné podceňovat, protože se jedná o investici na mnoho let. Nerozhodujeme se proto pouze podle ceny a vzhledu lehátka, přestože i tyto faktory hrají velkou roli. Kvalitní zahradní lehátka musí mít především tyto vlastnosti: musí být stabilní a bezpečná, pohodlná, ergonomicky tvarovaná a musí být vyrobena z pevného a odolného materiálu. Předem si promyslete i umístění Vašeho lehátka – je velký rozdíl, zda bude celou sezónu stát pod krytou pergolou, na terase, nebo na zahradě pod širým nebem. Ani odolná lehátka z umělého ratanu by neměla být zbytečně vystavována nepříznivému počasí, protože se tak snižuje jejich životnost. Z tohoto důvodu byste měli mít dostatečně velký úložný prostor, kam zahradní lehátka složíte na zimu nebo v případě déletrvajícího deště.

A kde zahradní lehátko z polyratanu koupit? Přece u prověřeného dodavatele, který se orientuje v současných trendech zahradního nábytku a který Vám bude schopen při nákupu odborně poradit. Ti nejlepší prodejci pořádají pravidelné slevové akce a výprodeje zahradních lehátek, díky kterým si budete moci pořídit na svoji zahradu, balkón či terasu skutečně krásný a kvalitní kousek.

Přidejte komentář