Sušička na prádlo – vyplatí se to? A jakou koupit?


Sušička na prádlo vám nejen usnadní práci, ale také ušetří prostor ve vaší domácnosti. Vy totiž nebudete díky sušičce na prádlo věšet mokré oblečení a tak vám nebudou zavazet prádelní šňůry ani sušák na prádlo.
Tak vám odpadnou starosti s neustálým žehlením. Kvalitní sušička prádla totiž oblečení usuší tak, že již nebude nutno oblečení žehlit. A pokud přece jen nějaký kousek nebude dokonale rovný, zabere vám žehlení mnohem méně času a bude vás stát mnohem méně námahy.
Při výběru sušičky si ale raději připlaťte za kvalitní stroj, který bude mít speciální tlačítko ochrany proti pomačkání a také program „snadné žehlení“. Toto dokazuje to, že není pravda, že se v sušičce prádlo ničí, ba právě naopak. Pokud si vyberete kvalitní sušičku, máte stoprocentní jistotu, že v ní usušíte takřka vše.
Existují dokonce sušičky, které automaticky zjistí informace o prádle, které jste vložili dovnitř, a samy nastaví na základě těchto informací vhodný program. Přestanou sušit právě tehdy, když je prádlo suché. Počáteční investice do tohoto stroje je sice vyšší, ale na druhou stranu se vám vrátí.
Při výběru se dívejte tak na to, do jaké energetické třídy stroj spadá. Ideálně volte sušičku ze skupiny A+ nebo alespoň A, která je velmi šetrná a její spotřeba elektrické energie je opravdu minimální.
Také vybírejte raději sušičku od osvědčeného výrobce ne nějaký neznačkový čínský výrobek, který je sice možná o něco levnější, ale zase snese mnohem nižší zátěž a poměrně brzy se poláme.
V těch lepších sušičkách můžete sušit naráz až 6 kg prádla. Sušení funguje tak, že sušička na prádlo nasaje vzduch, který zahřeje a prádlo vlivem horkého vzduchu usuší. Sušení končí sušička chladící fází, kdy naopak na prádlo fouká studený vzduch a prádlo v bubnu otáčí, díky tomu je prádlo hladké a ne pomačkané.
Takže pokud to celé shrneme, dojdeme k názoru, že sušičku ano. Ušetří nám práci, čas i peníze, ale je nutné dbát na dobrý výběr a raději si za sušičku na prádlo připlatit, peníze se nám poté používáním sušičky vrátí.

Štítky: , ,

Komentáře k “Sušička na prádlo – vyplatí se to? A jakou koupit?”(jeden komentář)

Přidejte komentář