Svíčka: Romantická i uvolňující


Kouzlo mihotavého plamínku svíček dokáže naši duši povznést k modrým výšinám až zázračnou rychlostí. Sice už pěkných pár desetiletí neslouží jako zdroj světla, přesto má v našich domácnostech své pevné místo.

Svíčky se vyrábějí….

Není svíčka jako svíčka. Materiál na výrobu svíček není jen jeden. Variant je hned několik. Nejluxusnější a nejkrásnější je svíčka z pravého včelího vosku. Taková svíčka vydrží hořet o poznání déle než „ta obyčejná“. Samozřejmě jak materiál napovídá, setkáme se při jejím zapálení s příjemnou vůní medu. To ale není její jediná přednost. Zapálená svíčka z pravého vosku dokáže pohltit nepříjemné pachy a elektromagnetické vlny v místnostech. Ideální tedy do obývacího pokoje, kde hraje televize nebo do pracovny, kde „běží“ počítač. O stupínek níž je svíčka z palmového vosku, akorát od ní nemůžeme čekat vůni medu. Svíčky z palmového vosku se vyznačují dlouhou dobou hoření a naprosto originálním vzhledem. Palmový vosk je krystalický materiál, díky tomu nám na svíčce vykresluje tvary připomínající květy. Vždy jedinečné a originální. Nejběžněji se k výrobě svíček používá známý parafin. Na svíčky se používá buď sám o sobě nebo namíchaný se stearinem. Toto „svíčkové duo“ je v našich domácnostech nejrozšířenější.  Poslední dobou se stal velkým trendem i gel. Sloučenina minerálního oleje a pryskyřice je skvělá ke zdobení zevnitř. Tvoří nádhernou dekoraci. Svíčkový gel se totiž může nalít do jakékoliv skleničky, hrnečku nebo mističky.
TIP:
Svoji svíčku si můžete vyrobit i doma. Nejjednodušší je výroba té gelové. Pokud toužíte po něčem originálním, kupte si včelí plát (lze koupit i v barevných variantách). Pak už stačí jen bavlněný knot a můžete začít. Postupů „jak na to“ najdete spoustu.

Vůně a aroma

Natáhnout se do teplé vany provoněné voňavým olejem a k tomu krásně vonící svíčky. Romantika, která naši unavenou mysl povzbudí a dodá ji ztracenou energii.
Vybrat si tu správnou vůni vám zabere trochu toho experimentování. Záleží jen na vás, k jakému „účelu“ vám má svíčka pomoct. Pár rad vám ale dát můžeme. Vůně heřmánku a levandule pomůže zbavit napětí a nervozity. Díky uklidňujícím impulzům pomůže vystrnadit z mysli nepříjemné myšlenky. Když si zapálíte svíčku s vůní šalvěje nebo meduňky budou její účinky velice podobné. Harmonie vámi prostoupí skrz na skrz. Potřebujete-li dodělat náročný úkol, na který se musíte 100% soustředit, pomůže vám k tomu svíčka s vůní máty peprné nebo cedru.  Každodenní únavu po práci vám zase pomůže zvládnout vanilková svíčka. Proti ospalosti lze zase bojovat rozmarýnovu vůní.

Barva je podstatná

Abyste magickou stránku svíčky vyzdvihly na maximum, věnujte pozornost i její barvě.
Bílá svíčka je klasika. Jen v málokteré domácnosti chybí. Když ji zapálíte, dýchne z ní pocit klidu a domácí pohody.
Odstíny modrých svíček dokáží zklidnit mysl, díky tomu se skvěle hodí k večerní koupeli. Fialové svíčky vyzařují zvláštní auru, která odpuzuje vše špatné. Červené svíčky se zase skvěle hodí k romantickému večeru. Světlo červených svíček dokáže skvěle navodit to správné erotické jiskření. Svíčky laděné do žlutých tónů vdechnou zase vašemu interiéru nálepku pohody a klidu. Zvláště opomínanou variantou jsou šedé svíčky. Přesto  nás prý šedá dokáže posílit na tělu i na duši. Její hoření dokáže zahnat všechny konflikty. Zelená barva je zase barva energie. Svíčky v odstínech zelené vám dodají ztracenou vitalitu. Nevěříte? Zkuste a uvidíte, jestli „svíčková typologie“ nelže.

Na závěr…

Svíčka je krásná, romantická a… má spoustu superlativ. Avšak pozor! Přeci jen je to oheň. Oheň dokáže pěkně ublížit nám i našemu obydlí. Proto hořící svíčky nenechávejte nikdy bez dozoru, vždy pod ně dávejte podložky určené pod svíčky a nikdy je nestavte příliš blízko k hořlavým materiálům!

Přidejte komentář