Vybíráme byt, aneb volíme vhodnou lokalitu


Je samozřejmé, že existuje bezpočet nejrůznějších hledisek, dle kterých můžete vybírat nový byt. Správná volba bývá často kombinací mnoha z nich, dnes se však zaměříme na výběr domu dle lokality.

Důležitý krok v životě nás všech!

Koupě bytu není žádná sranda, jedná se o důležitý životní krok, který je třeba pořádně zvážit a naplánovat. Koupě družstevního bytu či jakéhokoli jiného bytu je opravdu docela oříšek. Pokud se v této problematice neorientujete, doporučuji vám najmout si nezaujatého poradce a pomocníka, který vám byt před koupí prověří, abyste nekupovali zajíce v pytli. Je třeba zvážit mnoho různých aspektů – rozpočet, rozlohu, vybavení, typ, stav ale i polohu, na kterou se primárně zaměříme v tomto článku. Mnoho dalších zajímavých tipů na bydlení pak můžete nalézt například na serveru idnes.

 

Proč je lokalita tak důležitá?

Lokalita je v dnešní době velmi stěžejní, přeci jen chcete si najít klidné místo k životu s příjemnými sousedy a min. kriminální činností, že ano? Velmi zajímavou alternativou mohou být například nové byty Praha 9. Tyto a další sídliště s novostavbami vznikají v posledních letech hojně a nabízí dobrý životní standard a příjemné prostředí, dalších takový příklad mohou být i byty Malý Háj.

Podle čeho tedy lokalitu vybírat?

Zvážit byste měly vše! Hodláte ve vaší současné práci setrvat? Pokud ano, hledej něco v její blízkosti abyste si ušetřili hodinové dojíždění. Pokud hledáte byt ve městě, není od věci najít takové místo, kde budete mít alespoň kousek přírody – les nebo alespoň park v blízkosti bydliště. Pokud nemáte auto je stěžejní dobrá dostupnost a i pokud autem disponujete, měli byste mít ve svém okolí alespoň nějaké potraviny a případně další druhy vyžití, které jsou pro vás důležité. Myslete i dopředu, zde se to vyplatí! Možná nyní nemáte děti, ale jednou je asi chtít mít budete, proto zvolte prostředí, ve kterém se nebudete bát své děti vychovávat, a kde získají kvalitní zázemí – nějaké to hřiště je bonus na víc.

Přidejte komentář