Vybrat správný sprchový kout je důležité


Při výběru sprchového koutu je třeba zvážit nejen design, ale také typ konstrukce, tvar sprchového koutu, materiál, způsob otevírání dveří a samozřejmě cenu. Sprchový kout má mít vhodnou dispozici a měl by ladit s celkovým vzhledem koupelny. Sprchové kouty si můžete vybrat na webu www.levna-koupelna.cz za výhodné ceny.

Vzhled a typ sprchového koutu

Velmi zajímavě vypadá odlehčený design s bezrámovou konstrukcí. Sklo je vyrobeno z bezpečnostních materiálů. V moderním rázu jsou také půlrámové konstrukce, které nemají svislé vnitřní profily.

Mezi nejrozšířenější patří sprchové kouty rámové, do nich se hodí například sprchové dveře 90. Na výběr jsou kouty velikosti 75 x 75 až 95 x 120 cm. Součástí sprchového koutu může být vanička z akrylátu, hlubší sedací vanička nebo můžete mít sprchový kout bez vaničky, jen s odtokem v dlažbě.

Způsob otevírání dveří

Posuvné – dveře nijak nezasáhnou do prostoru koupelny, voda neuniká dveřmi mimo sprchový kout, ale odteče do vaničky. Sprchové dveře 120 by měly mít tichý chod a snadno se otevírat a zavírat.
Posuvné zalamovací – mají velkou šířku vstupu, hodí se tak do koupelny pro seniory a imobilní osoby.
Pantové – dveře mohou mít také kovové panty nebo otočné profily a zdvihový mechanismus, který usnadní jejich otáčení. Dveře se mohou otvírat ven, v případě že jsou otočné, tak i dovnitř.
Pivotové – snadno se otevírají do prostoru, zaberou jeho větší část a nevyžadují žádnou náročnou údržbu.


Důležité jaké to, zda sprchový kout správně těsní. To závisí především na jeho konstrukčním řešení. Je potřeba vybírat kvalitní materiály a vybírat si odborníky, kteří nám poskytnou kvalitu, dokonalý servis a záruku. Vaničku i sprchový kout vybírejte přitom u stejného dodavatele a používejte na údržbu vhodné přípravky.

Přidejte komentář