Výroba vlastní sauny vyjde levněji, může vás ale stát zdraví


O saunování v pohodlí domova sní stále více lidí a někteří si tento sen chtějí splnit svépomocí. Výroba saun je však zbytečně riskantní.

Pokud si chcete postavit vlastní saunu, potřebujete zkušenosti a odborné znalosti. Mimo jiné je při stavbě sauny potřeba nakreslit návrh projektu, manipulovat s rozvody elektřiny nebo instalovat kvalitní izolaci. A to nejsou jednoduché záležitosti, které by zvládl každý.

Na co si dát pozor

Pokud máte kvalifikaci pro výše uvedené činnosti a do stavby sauny se pustíte, musíte počítat s několika nevýhodami:

  • Musíte používat kvalitní materiály a ty nejsou zadarmo. Pokud je nepoužijete, hrozí špatné fungování sauny, a to se může projevit na vašem zdraví – v případě infrasaun třeba kožním onemocněním.
  • I pokud jste zkušenými kutily, saunu pravděpodobně nepostavíte bez chyb a bude vyžadovat častou údržbu, což se ve výsledku promítne do celkové ceny stavby.
  • Při koupi sauny je většinou zaručen i servis. Vlastnoručně vyrobenou saunu musíte opravovat sami a přicházíte tak o čas i peníze.
  • Základem sauny je tepelná izolace a obyčejný polystyren nestačí, protože nevydrží vysoké teploty. Izolovat je třeba i elektrické rozvody, na což se používají speciální materiály. Neodbornou manipulací s rozvody riskujete své zdraví při stavbě i následném saunování.

Jak je vidět, vlastní výroba saun vypadá ze začátku výhodně, časem se vám ale může hodně prodražit.

zinnia.cz_saunasystem.cz_01

Nechte si saunu postavit na míru

Neriskujte pro zdánlivou finanční úsporu zdraví vaše a vašich blízkých. Nechte si postavit saunu od profesionálů s dlouholetými zkušenostmi, kteří se postarají o to, že sauna bude fungovat dokonale a navíc si můžete vybrat design podle svého vkusu a zvolit vhodný materiál.

Využijte služeb české firmy SaunaSystem, která zajišťuje prodej saun a jejich montáž a servis po celé České republice. Chcete si stavět vlastní saunu, protože se bojíte, že koupená sauna vám nebude pasovat do místnosti? SaunaSystem vyrábí finské sauny na míru, takže všechno bude podle vašich představ.

Ukázkové sauny od firmy SaunaSystem:

Domácí sauna Native

Domácí sauna Native

Luxusní sauna Grand

Luxusní sauna Grand

Sauna Modus

Sauna Modus

Sauna Avalon

Sauna Avalon

Líbila by se vám některá z těchto Saun? Pak kontaktujte firmu SaunaSystem!

Přidejte komentář