Za málo peněz, hodně muziky aneb tipy na dekorace za pár korun


Suchá dekorace

Pěkně vyzdobený byt, dům, zádveří či zahrada je pastva pro oči. Vyrobíte-li si dekorace navíc sama, máte z nich radost dvojitou. Zdobí a ještě vás zahřeje pocit, že to vy sama….Výroba všemožných dekorací nemusí být ani finančně náročná. Stačí jen jedny šikovné ruce a hlava plná dobrých nápadů.

Vchodové dveře

Ozdobit vchodové dveře vhodnou dekorací můžete po celý rok. Na jaře jako dekorace můžou posloužit březové větvičky, které jsou krásně ohebné. Stačí z většího množství vytvořit tvar srdce, ten zpevnit obyčejným vázacím drátkem a můžete zavěsit. V obchodě takové srdce nekoupíte a každá návštěva uvidí vaši originalitu. Na podzim zase stačí do obyčejného slaměného korpusu, který pořídíte za pár korun napíchat plody šípové růže, tavnou pistolí přilepit kaštany a žaludy. To celé přestříkat obyčejným lakem na vlasy (déle vydrží a je odolnější vůči prachu) a na vrch přidělat pěknou jutovou mašli v barvě podzimu a podzimní dekorace je v cuku letu. Vánoce vám dávají rozmach daleko větší. Stačí uvázat věnec z jehličnatých větví (nejlepší je túje – nejdéle vydrží neopadávat), tavnou pistolí přilepit plátky usušeného citrónu a pomeranče. Hotovo, můžete přidělávat.

Vánoce, Velikonoce, Helloween v interiérech

Tři nejoblíbenější svátky, které naší kreativitě nechávají dveře dokořán.

Vánoce

Spoustu dekorací vytvoříte z obyčejného chvojí. Klasický věnec začal v posledních letech nahrazovat tác také se čtyřmi svíčkami, ale s daleko menším počtem chvojí. Nesporná výhoda je v tom, že taková dekorace daleko lépe zvládá teplo z radiátorů. Krásně voňavý vánoční stůl můžete doplnit ozdobenými pomeranči. Stačí koupit tři pěkně velké vyzrálé pomeranče a dvě balení koření hřebíčku celého. Pak už jen stačí dát si tu práci a zapíchat hřebíček po hřebíčku do kůry pomeranče. Tvořit můžete ornamenty, nebo zapichovat jen tak cik cak. Z obyčejného chvojí se dá vytvořit i krásný stromeček. Stačí do květináče nasypat písek, zapíchat větvičky thúje (podle toho jak dlouhé, taková bude výška „stromečku“) a větvičky po obvodu převázat stříbrným nebo zlatým tenkým drátkem. Pak jen doladit tavnou pistolí ozdobičky a výzdobu např. do ložnice máte hotovou. Naprostým kreativním rájem jsou nůžky a papír. Na internetu najdete spoustu předloh k vytisknutí, které po nalepení do okna vytvoří originální dekoraci. Skvělá zábava i pro děti.

Velikonoce

Svátky jara. Jaro je v rozpuku, všechno se zelená a pučí. Barvy k výzdobě tedy volíme svěží a pestré. Zelená a žlutá hrají prim. Úplně nejjednodušší dekoraci tvoří vyseté obilí v misce. Do něj stačí postavit vyfouknutá vajíčka kterým namalujete veselý obličejíček popřípadě je doplníte pěkným kloboučkem z papíru. Jednoduchá dekorace, která by na žádném stole neměla chybět. Pak stačí jen vyrazit na procházku a natrhat pár větviček zlatého deště. Na ně navažte pestrobarevné pentličky, můžete papírová vajíčka, která s chutí pomůžou děti vodovkama vybarvit a hotovo. Nádherně vypadají i papírové zápichy, nebo kytičky vystříhané z pěnových houbiček na nádobí. Vyhrajete si vy a zabavíte i své ratolesti.

Helloween

Svátek, kdy je venku sychravo a nadpřirozenými bytostmi se to jen hemží. Barvy tedy volíme tlumené a motivy strašidelné. Nejoblíbenější je dýně. Kvůli poměrně vysoké pořizovací ceně doporučuji vysít pár semen na zahrádku. Pak si předkreslíte obličej, vezmete si ostrý nůž, polévkovou lžíci a dlabete a dlabete. Dýni potom vdechnete život svíčkou uvnitř. Celé dílo důkladně přelakujte lakem na vlasy. Zpomalíte tím proces rozkladu. Velká dílka patří ven, ta menší nádherně ozdobí venkovní i vnitřní parapet vašeho okna.

Štítky:

Přidejte komentář