Zahradní jezírka jsou moderní doplněk do každé zahrady


Nedávno jsme se s rodiči bavili o tom, že naše zahrada je příliš nudná a obyčejná, chtělo by to nějakou změnu, oživení. Nějaký veselý a přesto elegantní zahradní prvek. Po dlouhém zkoumání různých možností jsme se nakonec rozhodli pro zahradní jezírko.

Zjistili jsme, že se dají vybudovat zahradní jezírka rozličných tvarů a s různými účely. Mohou to být jen jezírka okrasná, jezírka plná květin a různých rostlinek, jezírka pro ryby, ale také koupací jezírka – jezírka malá či velká, kulatá, hranatá nebo různě tvarovaná, prostě taková, jaká se do vaší zahrady hodí a jaká si budete přát.

Pro vybudování jezírka můžete použít buď již hotové plastové tvary nebo jezírkovou fólii. Jezírková fólie má tu výhodu, že s její pomocí můžete vytvořit zahradní jezírka atypických tvarů. Zkrátka vaše jezírko bude stoprocentní originál.

Velmi oblíbená variantou jsou také koupací jezírka. Jejich hlavní výhoda spočívá v tom, že jsou přírodní, což je pro naši kůži mnohem přirozenější a příjemnější než bazén s chlorovanou vodou. Navíc může být jezírko i atypicky tvarované, což je většinou u bazénů nemožné, protože ty jsou dodávány přesně tak, jak je dodavatel navrhl.

Když jsme se rozhodovali pro pořízení zahradního jezírka, měli jsme trochu obavy z možných komplikací. Přeci jen nejsou tato jezírka příliš rozšířená, jedná se o poměrně nový trend v zahradní architektuře. Přesto jsme byli velmi mile překvapeni. Vybudování jezírka je jednoduché a bezproblémové. Za celou dobu co jezírko na zahradě máme, jsme s jeho údržbou a provozem neměli žádné problémy.

Zahradní jezírka jsou velmi moderní možností jak oživit zahradu a vytvořit v ní elegantní vodní plochu, která může sloužit k mnoha účelům od okrasných rybek přes květiny až po koupání. Rozhodně vybudování jezírka mohu pouze doporučit, jsme s ním velmi spokojeni.

Štítky: ,

Přidejte komentář