Zahradní nábytek – nejen pěkný, ale i praktický


Zahrada je skvělé místo k odpočinku a relaxování. Aby byla ještě lepší, je vhodné na ní mít zahradní nábytek – židle, stůl, křesílka. Takový nábytek působí jako skvělá dekorace, ale je i praktický. Není nic lepšího než si v teplých letních večerech sednout na zahradu do křesla, pozorovat západ Slunce a následně krásnou noční oblohu. Prostě jen pohodlně sedět, přemýšlet či jen tak odpočívat po náročném pracovním dni.

Stále více rozšířený je dřevěný zahradní nábytek a to především díky jeho skvělému vzhledu a praktičnosti. Velká výhoda dřevěného zahradního nábytku tkví v tom, že je vyroben z přírodních materiálů, tudíž skvěle zapadá do venkovního prostředí.

Lidí si teakový zahradní nábytek pořizují také proto, že je možné jej natírat. Dá se sehnat v mnoha barevných variantách a je snadný na údržbu. Většinou se dá složit, takže jej snadno schováte v kůlně nebo v garáži a z hlediska údržby jej stačí občas otřít vlhkou utěrkou, případně jej můžete jednou za čas natřít mořidlem, případně barvou, čímž váš nábytek ochráníte před nepříznivými vlivy počasí, ale také oživíte a ozvláštníte.

Možná si teď říkáte, že kovový nebo plastový nábytek vám poslouží stejně dobře, ve skutečnosti je ale dřevo mnohem lepší materiál. Například v porovnání s plastem je mnohem odolnější a dřevěný zahradní nábytek je oproti tomu plastovému mnohem příjemnější a stabilnější.

Kovový nábytek je zase velmi studený, případně teplý, mnohdy na dotek nepříjemný a působí nepřirozeně. Zkrátka kov je dobrým tepelným vodičem, takže přijímá teplotu okolí, což může být v létě nebo ráno po studené noci dosti nepříjemná vlastnost. Nábytek z kovu je mnohdy nepohodlný a většinou také neskladný. Oproti tomu dřevěný zahradní nábytek si drží svoji teplotu, takže se vám nestane, že vás začne pálit nebo naopak studit.

Velkou výhodou dřevěného zahradního nábytku je také to, že je k sehnání v mnoha různých provedeních. Vyrábí se z různých druhů dřev, v různých cenových kategoriích, každý si tak může vybrat právě takový, který vyhovuje jeho požadavkům. K sehnání jsou originální kusy zahradního nábytku vyrobené z orientálních druhů dřevin, ale také nábytek z klasických druhů dřev jako je dřevo ze smrku, borovice, javoru a dalších.

Obecně ale můžeme říct, že dřevo je opravdu velmi dobrý materiál. Díky tomu, že se jedná o materiál přírodní, povzbuzuje lidskou psychiku, působí velmi pozitivně na lidské smysly, je na dotek příjemný a na pohled velmi pěkný. Navíc si můžete na dřevěný zahradní nábytek pořídit skvělé podušky na sednutí, takže budete sedět na měkkém. Tak vytvoříte ideální prostor k relaxaci.

Štítky: , , , ,

Přidejte komentář