Zloději? Nedejte jim šanci!


Každé roční období hraje pro zloděje prim. Většinu roku se zabývají našimi „letními“ byty, čili chatami a chalupami a přes léto využívají čas dovolených k tomu, aby navštívily naše byty či domy. Zkrátka zloděj nikdy nespí! Nedejte jim šanci po celý rok a braňte se!

Je potřeba…

Až polovina všech lupičů vniká do bytů či domů, přímo a drze, vstupními dveřmi a ta druhá polovina okny. Jistě se vyplatí „plácnout se přes kapsu“ a zainventovat do nových bezpečnostních dveří, kde zábrany proti jejich vysazení, kukátko, řetízek a super bezpečnostní zámek jsou samozřejmostí. Okna je potřeba vždy pořádně zavírat a při odjezdu nenechávat otevřenou ani mikroventilaci. Pro ty, kdo se opravdu chtějí cítit v bezpečí je tu nabídka bezpečnostních služeb. Hlídat dům, byt či chatu si můžete nechat po celý rok nebo jen v době dovolených. Pokud tedy chcete spát v klidu, informujte se o bezpečnostní agentuře ve Vašem okolí a proberte s ní nejlepší varianty zabezpečení Vašeho bytu, domu či chaty. Pokud se Vám služby bezpečnostních firem zdají drahé, pořiďte si nějakou ze „šikovných hraček“. V obchodech jsou k dostání například spínače, které rozsvítí v náhodných časových intervalech světlo v různých místnostech, takže nikdo nepozná, že nejste doma.

Dobrá rada:

Nalepte si na dveře nálepku se psem a názvem Tady hlídám já! a k tomu si pořiďte spínač s hlasem opravdového trhače. Zloději přeci neví, že je to jen trik.

Dovolená bez starosti …

Aby jste si užili dovolenou bez obav, musíte své obydlí důkladně zabezpečit. Před odjezdem zajistěte okna i dveře, včetně těch malých do sklepa či na půdu. Vyplatí se domluvit se sousedy nebo známými, aby Vám vybírali poštovní schránku. Schránka na dopisy přeplněná k prasknutí hlásá do světa nepřítomnost živé nohy v obydlí. Mít dobré sousedské vztahy je výhra po celý rok a co teprve v době dovolených. Není nad to, když Vám na byt či dům někdo dává pozor. Pokud Vám vadí sousedka od naproti v baráku, které neujde jediný pohyb na ulici, vězte, že v době dovolených Vám udělá větší službu než hlídací pes. Samozřejmě, že náhradní klíč pro známé, aby mohli zalít květiny ve vaší nepřítomnosti, nikdy nenechávejte schovaný pod rohožkou, květináčem atd. Při odjezdu nezapomeňte stejně zabezpečit i garáž.

Opatrnosti není nikdy dost …

Když si svůj domov ochráníte jak nejlépe můžete, minimalizujete tím své poškození. Pokud by k němu přeci jen došlo, neprodleně zavolejte policii. Pro policii je dobré mít uschované záruční listy od drahých věcí v bytě či domě, které byly zcizeny. Na zařízeních jsou výrobní čísla, které jsou napsaná v záručních listech. Díky tomu se dá v zastavárnách zkontrolovat prodávané zboží, třeba právě jedna z těch vystavených je Vaše a díky Vaší pečlivosti se vrátí k Vám domů.

Aby pro Vás zcizení drahých věcí jako je televize, notebook…, poškození oken, dveří apod. nebylo tak velkou finanční ránou nechte si svůj dům, byt či chatu pojistit. Raději platit pár stovek měsíčně, než jednou za deset let horentní sumu za pořizovaní nového vybavení nebo zničených dveří a rozbitých oken.

Ochrana chatky

Toto berte jako dobrý tip, který opravdu zabírá a praktikuje ho spousta chatařů a chalupářů. Kamarádka má chatu u lesa. Ať ji každý rok měla zabezpečenou jakkoliv, vždy měla rozbité okenici a poničený vnitřek. Samozřejmě, že dražší věci na zimu odvezla. Když už nevěděla co, nechala jednu okenici otevřenou, na stole svíčky, konzervy a vzkaz, ve kterém „nezvané hosty“ prosila o slušnost. Světe div se, opravdu to zabralo. Případný návštěvník se najedl, vyspal a pokračoval dál…

Štítky: ,

Přidejte komentář