Zútulněte si vaši ložnici


Chcete se doma cítit opravdu jako doma? Začněte u vaší ložnice, přeci jen právě ložnice je místo, kde byste měli cítit co možná nejlépe, abyste mohli každý večer čerpat novou energii a sílu do nového dne.

Vaše postel by měla být místo poklidu, kam se budete rádi vracet, měly byste věnovat tedy obzvláště ji notnou dávku péče, samozřejmostí je kvalitní rošt i matrace, ale mimo to není od věci zaměřit se i na design, měla by být pastvou pro oči.

Jak zušlechtit postel pro dospělé?

I přes veškerou snahu se vám asi jen stěží povede dosáhnout podobného výsledku jako pokojské v nějakém hotelu, mimo to komu by se každý den chtělo piplat se s nějakým okrasným stlaním postele? Nebo snad patříte k lidem, kteří přes den uklízí polštáře a přikrývku? Není toho promrhaného úložného prostoru škoda?

Stačí si pořídit přehozy na postele, pokud vyberete správnou kombinaci barev, můžou vaší ložnici dodat šmrnc a krásně ji ozvláštnit a dodat nemalou dávku elegance. Kvalitní přehozy se navíc téměř nemačkají a tak je jich údržba velmi snadná, stačí je jen jednou za čas vyprat a o nějaké práci s aplikací přehozu nemůže být ani řeč, stačí ho doslova přehodit přes postel a je to!

Jak zkrášlit dětskou postýlku?

U dětí určitě nemá cenu vybírat nějaké elegantní přehozy na postel, to by asi příliš neocenili. Lepší je zaměřit se na celkové téma dětského pokojíku, barevné sloužení a například oblíbenou postavičku vašeho drobečka z nějakého seriálu či pohádky. Následně mu zkrátka jen najděte dětské povlečení tohoto motivu. Uvidíte, že bude radostí celý bez sebe, až uvidí oblíbenou postavičku na své postýlce, a že bude mít hned hezčí sny!

Drobný detail na závěr

Pokud patříte mezi opravdové perfekcionisty, kteří touží mít vše dokonalé, doporučím vám udělat ještě jeden detail navíc. Vaší ložnici nedodá na noblese a eleganci nic tolik, jako originální dekorační polštářky. Pokud ale o sobě víte, že nemáte příliš smysl pro detail, raději se na ně vykašlete. Při správném výběru mohou opravdu hodně dodat a podtrhnout celý efekt, avšak nevkusný nehodící se polštářek dokáže udělat pravý opak.

Přidejte komentář