Jak dokáže usnadnit elektrokolo běžný život?


O elektrokolech se toho v posledních letech napsalo opravdu hodně. Obliba elektrokol se neustále zvyšuje a velká je v současnosti i samotná nabídka. Všude se můžeme dočíst o tom, jakými technologiemi jsou vybavená moderní elektrokola, z jakých materiálů se vyrábí, kde a jak dlouho jsou vyvíjena a kolik vědců a vývojářů na jejich vzniku pracuje. To jsou ale spíš věci, které zajímají chlapy. Nás zajímá to, jak se dají elektrokola využít v běžném životě a jestli jízdu opravdu usnadní a také to, zda není nutná příliš složitá údržba. V dnešním článku se tedy zaměříme především na tyto skutečnosti.

Pár základních údajů

Bohužel velké procento veřejnosti si stále plete pojem elektrokolo a skútr 50 ccm. Rozdíly jsou přitom jasné na první pohled. Skútry jsou prostě malé motorky, které pohání motor. Kdežto elektrokola jsou klasická kola, poháněná lidskou silou s výpomocí elektromotoru, jež je napájen z akumulátoru.

Jednoduše řečeno, elektropohon usnadňuje šlapání, ale nenahrazuje ho. Když najdete model s opravdu silným elektromotorem, může vám jízda do kopce připadat, jako byste jeli na rovince. Baterie vydrží většinou několik desítek kilometrů. Pak je stačí jen před další jízdou dát nabíjet, stejně jako třeba mobilní telefon. kolo

Kolo se všemi výhodami

Protože z právního hlediska se jedná stále o kolo, má využívání elektrokol mnoho dalších výhod. Pro jeho využívání nemusíte vlastnit žádný stupeň řidičského průkazu. Tam, kde je motorovým vozidlům vjezd zakázán, s elektrokolem klidně můžete. Cyklostezky jsou pro elektrokolo ideálním prostředím a můžete na ně kdykoliv. Od 18 let také neplatí žádná povinnost nošení přilby při jízdě. Prostě stejná pravidla, jako na kole.

kolo2

Výlety s rodinou už nebudou noční můrou

Jestli pro vás byly cyklistické výlety s rodinou až doteď noční můrou, s elektrokoly se to může obrátit. Budete v pohodě stačit nastolenému tempu a výrazně dokážete snížit únavu. Po konci výletu se budete cítit krásně protažená, ale ne vyřízená. Elektrokola jsou také ideálním dopravním prostředkem do městské dopravy a na kratší vzdálenosti. Díky těmto přednostem elektrokola najdou uplatnění i u záchranných složek jako je například pražská záchranka. Více informací o využití elektro kol u pražské záchranné služby najdete zde.

Přidejte komentář