Oblečení na sport, proč je důležité?


Pokud rádi sportujete, měli byste věnovat čas i výběru vhodného a správného sportovního oblečení. Možná vás totiž překvapí, jak moc na něm záleží.

 

Zdravotní motiv

Dejme tomu, že běháte, je jedno jak rychle, často nebo dlouho, správné oblečení pro běh je základ. Asi nejdůležitější je vhodná obuv, pokud zvolíte špatnou obuv a navíc i špatný terén, může být běh dokonce kontraproduktivní. Otřesy při běhu nejsou zanedbatelné a zatěžují vaše klouby, páteř a nejsou dobré ani pro hlavu. Proto i z hlediska kvality ovzduší, je lepší běhat v přírodě a s vhodnou běžeckou obuví. Oblečení jako takové pak musí splňovat další standardy. Musíte se v něm cítit pohodlně, nesmí vás nikde škrtit apod. Dále by mělo odvádět vlhkost, abyste se v něm zbytečně nepotili (není vhodné pro pokožku) a zároveň by vás mělo chránit před nepříznivými vnějšími vlivy. Více o výhodách běhání a další zajímavé tipy se můžete dozvědět na idnes.

Sportovní oblečení je sexy!

Možná si to někdo nechce připustit, ale z nedávných průzkumů jasně vyplynulo, že se nám lidé ve sportovním zdají atraktivní. Proč by taky ne? Sportovní móda je dnes velmi slušivá a různorodá, navíc odhaluje naše vypracované křivky a přiléhá na těch správných místech. Sportovní módní trička jsou dnes opravdu velmi populární a řada lidí je nosí denně nejen na sport, demonstrují tak určitým způsobem svůj životní styl a kladný vztah ke sportu.

 

Sportovní oblečení jako motivace?

Po delší nemoci pro mě bylo velmi náročné dostat se zpět do své tenisové formy. Z debaty s kamarádkou na toto téma vyšel zajímavý tip, který vám chci nyní prozradit. Říkala, že miluje stylové sukně, a že do nich právě třeba v rámci tenisu investuje i tisíce. Když pak prý nemá náladu trénovat nedá jí to, ví, kam by to vedlo. Kdo vynechá jednou, si najde důvod vynechat i po druhé, vzdát něco je velmi snadné. Ona se však nejenže těší, až si bude moci zase svou oblíbenou sukni vzít, no zároveň by jí bylo i líto vyhozených peněz. Je to trochu zvláštní teorie, ale u ní to funguje a odvádí skvělé výsledky. Nebojte se za dobré sportovní výsledky odměnit, zasloužíte si to.

Přidejte komentář