- Zinnia - http://zinnia.cz -

Oblečení na sport, proč je důležité?

Pokud rádi sportujete, měli byste věnovat čas i výběru vhodného a správného sportovního oblečení. Možná vás totiž překvapí, jak moc na něm záleží.

 

Zdravotní motiv

Dejme tomu, že běháte, je jedno jak rychle, často nebo dlouho, správné oblečení pro běh [1] je základ. Asi nejdůležitější je vhodná obuv, pokud zvolíte špatnou obuv a navíc i špatný terén, může být běh dokonce kontraproduktivní. Otřesy při běhu nejsou zanedbatelné a zatěžují vaše klouby, páteř a nejsou dobré ani pro hlavu. Proto i z hlediska kvality ovzduší, je lepší běhat v přírodě a s vhodnou běžeckou obuví. Oblečení jako takové pak musí splňovat další standardy. Musíte se v něm cítit pohodlně, nesmí vás nikde škrtit apod. Dále by mělo odvádět vlhkost, abyste se v něm zbytečně nepotili (není vhodné pro pokožku) a zároveň by vás mělo chránit před nepříznivými vnějšími vlivy. Více o výhodách běhání a další zajímavé tipy se můžete dozvědět na idnes [2].

Sportovní oblečení je sexy!

Možná si to někdo nechce připustit, ale z nedávných průzkumů jasně vyplynulo, že se nám lidé ve sportovním zdají atraktivní. Proč by taky ne? Sportovní móda je dnes velmi slušivá a různorodá, navíc odhaluje naše vypracované křivky a přiléhá na těch správných místech. Sportovní módní trička [3] jsou dnes opravdu velmi populární a řada lidí je nosí denně nejen na sport, demonstrují tak určitým způsobem svůj životní styl a kladný vztah ke sportu.

 

Sportovní oblečení jako motivace?

Po delší nemoci pro mě bylo velmi náročné dostat se zpět do své tenisové formy. Z debaty s kamarádkou na toto téma vyšel zajímavý tip, který vám chci nyní prozradit. Říkala, že miluje stylové sukně [4], a že do nich právě třeba v rámci tenisu investuje i tisíce. Když pak prý nemá náladu trénovat nedá jí to, ví, kam by to vedlo. Kdo vynechá jednou, si najde důvod vynechat i po druhé, vzdát něco je velmi snadné. Ona se však nejenže těší, až si bude moci zase svou oblíbenou sukni vzít, no zároveň by jí bylo i líto vyhozených peněz. Je to trochu zvláštní teorie, ale u ní to funguje a odvádí skvělé výsledky. Nebojte se za dobré sportovní výsledky odměnit, zasloužíte si to.