Sport venku baví


Na kole v přírodě.Sporty pod širým nebem přinášení kromě krásných zážitků i pocit štěstí a spokojenosti. To co vám nedá sebe lépe vybavená posilovna si můžete za krásného počasí užít venku, bez zbytečně předraženého vstupného. Sporty „mimo zavřené prostory“ vyžadují kvalitní výbavu. Je přeci důležité, aby vás sportování nejen bavilo, ale také nebolelo.

In-line je lepší než on-line

Klasické dobré brusle, které patří k stále oblíbenějšímu městskému sportu. Bruslit se dá na speciálních tratí pro in-line bruslaře, které rostou jak houby po dešti. Stějně tak i na cyklo stezkách a úplně v nejhorším případě na rozlehlém rovném parkovišti ( skvělé pro začátečníky). Když pominete tu největší investici do bruslí (nejlépe vám s ní poradí ve specializovaném obchodě), nepotřebujete toho zase tolik.

Kvalitní bezpečností výbava, jako je helma a chrániče by měla být samozřejmostí. Kromě toho byste si měla pořídit sportovní sluneční brýle, které neplní jen funkci „zkrášlovače“. Ono jet proti zářící kouli a vidět „velké kulové“ žádný med není, to samé platí o střetu vašeho oka s mouchou. Obléknout si na brusle tričko, které dobře dovádí pot, ale i přebytečné teplo je jistě příjemné. Na bruslích to pěkně sviští, takže „větrolam“ v podobě sportovní bundičky jistě není na škodu. Bez pár drobných, klíčů, mobilu, přehrávače a lahve s vodou je jízda nepředstavitelná. Uschovat všechny nezbytnosti vám pomůže sportovní ledvinka. Při zhoršené viditelnosti se jistě vyplatí zainvestovat do blikajícího světýlka na připnutí kolem pasu. Pro vaši bezpečnost je to opravdu potřeba.

 Šlápni do pedálů

Krátit si volné dny výlety na kole je nádhera. Okolí své domoviny poznáte daleko lépe než při jízdě autem a pro své zdraví uděláte více než jen malou věc. Kolo je samozřejmě základem vybavení. Záleží jen na vás jestli oprášíte to staré ve sklepě, nebo se vydáte do obchodu (specializovaného, prosím) a vyberete si „funglovku“. Pokud zvolíte tu první variantu, kolo svěřte do rukou odborníka na kompletní seřízení.Vybaví jako cyklistická helma je snad samozřejmostí. Aby byl váš dopravní prostředek bezpečný, je důležité ho vybavit ho předním světlem a zadními odrazkami. Dres na kolo neplní jen módní funkci, ale také praktickou. Vršek odvádí pot a spodek zmírňuje lidově řečeno „otlačení zadku“. Při jízdě je samozřejmě důležité doplňovat pitný režim. Pokud vám nevadí časté zastávky, úplně postačí láhev na kolo. Chcete-li však svlažit hrdlo i při jízdě, kupte si batoh se zásobníkem na nápoje, který si pohodlně dáte na záda.

TIP:

Na kolo se můžete vydat už i s nejmenšími dětmi. Jen si stačí půjčit vozík za kolo.

 Vycházka s holema

Turistika je fajn věc. Požitek z pohledové turistiky spojený s vrcholovým sportovním výkonem, to je nordic walking. Tato aktivita je skvělá pro každého bez omezení. Nezáleží na tom zda jste ve zralém věku, bolí vás klouby, bojujete s nadváhou nebo jste naopak zdravé jak řípa, chůze s holemi je pro každého. Hole koupíte v obchodě se sportovním oblečení. U holí záleží spíše na tom, kolik do nich chcete investovat než na jejich „multifunkčnosti“. Kvalitní boty jsou u tohoto sportu nutností. Žádné obyčejné tenisky, ale kvalitní boty a do nich patří lehké trekové ponožky, které zaručí svěží, suchý krok. Od věci určitě ani není pořídit si krokoměr (pokud jím už nejsou vybaveny hole). Budete mít přehled o tom, kolik jste daný den ušly. Pak už si stačí dávky postupně zvyšovat.

 

Samozřejmě vybavení je jen orientační. Pokud sportujete opravdu jen sezóně a pro zábavu, vybavení na daný sport vám úplně postačí v základní variantě. Buďte si ale jisté tím, že jak se bude zvyšovat vaše výkonnost, bude přímo úměrně stoupat i váš nárok na vybavení.

Štítky:

Přidejte komentář