Začínáme jezdit na kole!


Na kole v přírodě.Pokud jste si i vy dali jako jedno ze svých novoročních předsevzetí to, že chcete zhubnout nebo se začít více hýbat, ale nevíte jak s čím začít, doporučujeme cyklistku!

Proč cyklistika?

Cyklistika má tolik pozitiv, že popravdě skoro ani nevím, kde začít. Krom toho, že strávíte nějaký ten pobyt na čerstvém vzduchu a dáte si do těla, je to i forma příjemné relaxace. Jistě člověk si nemůže myslet, že když nic roky nedělal, šlápne do pedálů první den desítky kilometrů nebo může, ale druhý den neucítí celou dolní polovinu těla, pokud však začnete rozumně, můžete si krásně zformovat postavu a dělat sport, který je zábavný a praktický.

 

Co pro to budu potřebovat?

Tak, že budete muset mít kolo je asi jasné, ale co dál? Rozhodně nepodceňujte nebezpečí pádu a kupte si chrániče a helmu! Je jedno, že v ní vypadáte jako idiot, to skoro každý, ale může vám zachránit život. Cyklistické tretry jsou rovněž nutností, díky které vám půjde šlápnutí do pedelů mnohem lépe, a také zabráníte nadměrnému pocení v obuvi, která nedýchá.  Taky doporučuji udělat si radost něčím více či méně praktickým jako třeba nějaká stylová láhev na pití, sportovní baťůžek apod. Cyklistické dresy také nejsou od věci, jsou prodyšné a pohodlné, takže se po vašem sportovním výkonu budete cítit ještě lépe.

 

Jak začít?

Šlapat na kole i do práce? Cyklistiku podporují nejrůznější programy, o jednom informoval třeba server idnes. Užitečné rady o cyklistice najdete v našem dřívějším článku. Ať už začínáte s jakýmkoli návykem či sportem, je nutné naučit se dělat jej postupně a zachovat pravidelnost, zkrátka vytrvat především v začátcích, které nikdy nebývají jednoduché. Chce to najít si motivaci, proč to děláte a držte se jí. Ideální je rovněž zapojit do celé akce i kamarádku/kamarády pokud o někom víte, že má podobný cíl, můžete na něm pracovat společně a vzájemně se podporovat.

 

Přidejte komentář