Barvit vlasy doma? Žádný problém!


První šediny nebo touha po změně? Sáhnout v drogerii pro „kouzelnou“ krabičku, která vám dodá zcela jiný image je ta nejsnadnější cesta. Experimentovat můžete za minimum finančních prostředků i bez kadeřnického kurzu. Stačí jen chtít. Aby se výsledek povedl co nejlépe, přečíst si následující řádky vám jistě pomůže.

Není barva jako barva

V drogerii vás jistě osloví „nabitý“ regál různobarevných odstínů barev. Není však barva jako barva, a rozdíl není jen ve značce.

Tónovací šampon

Hledáte-li to nejsnadnější na aplikaci, pak jste to našli. Vaší volbou bude tónovací šampon. Hodí se vám tehdy, toužíte-li po krátké, rychlé a přitom efektivní změně. Můžete popustit uzdu svojí fantazii a pustit do něčeho odvážnějšího. V nabídce najdete i „ulítlé“ výstřelky v podobě zelené, růžové či oranžové barvy (na karneval dobrý, ne?). Výsledná barva vydrží pár umytí a z vlasů ji zcela vymyjete. Aplikace je velice jednoduchá a rychlá. Šampon je navíc k vlasům velice šetrný.

Tónovací barva

Stojí na stupínku o příčku výš než tónovací šampon. Vydrží cca 20 umytí. Dodá vlasům lesk, krásný vzhled a úspěšně zakryje i první šediny. Vlasy můžete díky tónovací barvě ztmavit či zdůraznit jejich barvu. Tónovací barva vám však vlasy nezesvětlí.

Trvalá barva

Barva s dlouhotrvajícím účinkem proniká do hloubky vlasu. Můžete si pohrát s různými druhy odstínů. Barva se nevymývá a má vysokou krycí schopnost. Vlasy je však nutné u kořínků dobarvovat, kvůli nevzhledným odrostlým místům.

Dva v jednou

Novinkou na trhu jsou barvy, které obsahují dvě barevné kombinace. Zabráníte tím nevzhledné jednolité „helmě“. Barva se skládá z blond odbarvovacího melíru a vámi zvolené barvy. Část vlasů se nejdříve odbarví a následně obarví.

Než začnete….

Doma si vlasy barvěte sami jen v případě, máte-li vlasy zdravé. Trpí-li vaše vlasy nějakým problémem, vždy se svěřte raději do rukou odborníka. Ten nenadělá víc škody než užitku, což by se vám mohlo lehce povést. To samé platí u dlouhých vlasů. Tam je domácí barvení opravdu náročné a výsledek by nemusel být stoprocentní. Za letitou péči o takovéto vlasy, ušetřených pár stovek rozhodně nestojí.

Nejlépe se pro domácí barvení hodí barvy, které jsou o odstín nebo dva tmavší od vaší původní barvy. Zlaté pravidlo, s kterým se nezmýlíte. Taková barva vám bude zaručeně slušet.

Než začnete barvit, rozhodně nepodceňujte kožní test. Jistě si vzpomenete na reportáž v televizi, kdy aplikace černé barvy způsobila její „majitelce“ dlouhotrvající kožní problémy.

Každé barvení zanechá stopy v pigmentech vlasu. Proto si důkladně zvolte správnou barvu a kvalitní značku. To platí i o opakovaných přelivech.

Jedno balení barvy, rovná se jedno použití. Načatou barvu si rozhodně „neschovávejte“ na příště.

Máte-li problém s mastícími se vlasy bez lesku, raději sáhněte po přelivu, než po barvě. Přeliv vlasy nezatíží a často vyřeší i problém mastících se vlasů.

Když vlasy s barvou odrostou, nemusíte je přebarvovat celé, ale stačí pouze dobarvit odrostlou část.

Rozhodně si nemíchejte odstíny sami. Jedno balení, jeden odstín, jedno použití!

Péče je nezbytná

Péče o barvené vlasy je důležitá. U ní je jedno, jestli si barvíte vlasy sama nebo jste navštívila kadeřníka. Barvené vlasy si zkrátka zaslouží vaši zvýšenou péči. Rozhodně doporučuji používat přípravky, které jsou určené speciálně pro barvené vlasy. Jistě vaše oblíbená značka dělá i sérii pro barvené vlasy. Abyste zamezily vyschlým třepícím se konečkům, používejte masku na vlasy. Její použití úplně stačí jednou za čtrnáct dní.

Přidejte komentář