Chcete se zbavit akné? Stačí, když dodržíte tyto zásady…


Znáte něco horšího, než když vám na tváři pár hodin před důležitou schůzkou vyskočí pupínky? Možná jste si však na ně za ta léta zvykla a smířila se s tím, že se akné nikdy nezbavíte. Přitom by možná stačilo, kdybyste dodržela několika základních pravidel. Připravili jsme pro vás praktické rady, díky kterým se vaše pleť vrátí do formy.

Důkladné odličování

Než večer ulehnete do postele, zbavte svou pleť veškerých nečistot, které se na ni během dne nachytaly. Zároveň smyjte veškerý make-up a líčidla – zanesené póry vedou k nadprodukci mazu a akné na sebe nenechá dlouho čekat. Čištění pleti zároveň provádějte i ráno bezprostředně po probuzení. A zatímco večer vám pomůže například micelární voda (doporučujeme Sébium H20 od Biodermy), ráno se vašim nejlepším přítelem stane čisticí pěnivý gel Sébium Moussant.

Bez nečistot na rukách

Stav pleti se může zhoršit poté, co se na ni dostanou bakterie a nečistoty z okolí. Nejčastěji se tak děje kvůli dotýkání rukama. Za den se svého obličeje dotknete mnohokrát, a proto je vhodné ruce udržet v co nejčistším stavu.

Žádné vymačkávání

Jak ještě pečovat o aknózní pleť? Naprostá většina lidí má tendenci černé tečky či zarudlé pupínky mačkat. Takový zásah však vede spíše k rozšíření zánětu a prodloužení léčby. Což je právě to, co nechcete. V nejhorším případě si pravidelným vymačkáváním způsobíte jizvičky.

Používání šetrných přípravků

Lidé s problematickou pletí by se měli vyhýbat kosmetickým produktům, které pokožku nadměrně vysušují a dráždí – právě to je totiž další důvod k nadprodukci mazu. Proto si vždy důkladně prohlédněte složení a používejte pouze šetrnou kosmetiku.

Péče dermokosmetikou

Nevíte si rady s výběrem kosmetiky? V tom případě se raději vydejte do lékárny a nechte si poradit kvalifikovanými odborníky. Jistě vám doporučí prověřené produkty vhodné k léčbě akné – pravděpodobně to však bude některý z řady Sébium od Biodermy. Přípravky francouzské kosmetické značky dermatologové velmi chválí a řadí je k nejlepším na trhu.

 

 

Změna životního stylu

Strav pleti obvykle reflektuje to, jak žijete. Pokud konzumujete nezdravou stravu (spoustu cukrů a tuků), nedopřáváte svému tělu dostatek odpočinku a příliš se nehýbete, pravděpodobně se vše projeví i na pokožce. K dalším důvodům patří kouření a konzumace alkoholu, tyto nešvary kůži také příliš neprospívají.

Dostatečná hydratace

Léčba akné se mnohdy projevuje vysušováním a přecitlivělostí. Z těchto důvodů je vhodné ji průběžně ošetřovat krémem s hydratačním účinkem. Navíc byste měla dodržovat pitný režim – bez dostatečného příjmu tekutin nebude vaše pleť vypadat zdravě nikdy.

Žádný zbytečný stres

Pupínky mohou vyrašit následkem stresové situace. Těm jistě čelíte nejen v práci, ale i doma. Snažte se stresu vyhýbat – uděláte dobře nejen pro svou pleť, ale i pro sebe samou.

Jak se zbavit akné již víte. Co s tím uděláte, je na vás!

Štítky:

Přidejte komentář