Citlivá pleť


Je třeba, abychom se o citlivou pleť staraly se zvýšenou opatrností. Jak ale poznat, zda mám citlivou pleť a jak o ni pečovat? To se dočtete v následujícím článku.

U citlivé pleti jsou známé čtyři typy: normální pleť, lehce citlivá pleť, citlivá pleť a velmi citlivá pleť. Dále rozlišujeme čtyři typy reaktivity. Reaktivita, která je způsobená vlivem vnějších vlivů počasí a prostředí, ve kterém žijeme, je první typ. Jde především o náhlé změny teploty. Pleť červená, svědí a mnohdy pálí. Velmi nepříznivě ji ovlivňuje vítr či slunce.

Dále existuje reaktivita způsobená vaskulárním systémem. Ta má za následek červenání či pocity horka. Jedná se totiž o nestabilitu kapilár – tedy žil a tepen.

Další příčinou reaktivity může být přípravek obsahující alergizující látku jako je například tvrdá voda, různé aviváže či druhy látek. Dochází ke svědění či pálení pokožky, může dojít k červenání či vyrašení pupínků. Nejde ale o klasickou alergickou reakci.

Poslední je atypická pleť, která je velmi reaktivní, proto je důležité dbát na pečlivý výběr kvalitních přípravků k ošetřování pleti.

Obecně je u citlivé pleti velmi důležité klást důraz na kvalitu používané kosmetiky. Používejte šetrné prostředky, které pleť zbytečně nedráždí. K mytí můžete využívat například hydrofilní mycí oleje, které šetrně omyjí vaši pokožku, takže budete čistá, ale na druhou stranu vaši pleť nikterak nepodráždí.

Platí, že je lepší kupovat přípravky, které jsou označeny jako výrobky pro citlivou pleť, a ty nejprve opatrně vyzkoušet. Pokud přijdete na to, že vaši pleť dráždí, raději si pořiďte nějaký více kvalitní přípravek nebo prostě zkuste jinou značku.

Pomoci může také to, že vodu z vodovodu necháte dvě hodiny odstát v nějaké nádobě a až potom se s ní umyjete. Díky tomu z ní vyprchá chlor, takže bude voda méně dráždit pokožku.

Pokud ani tato opatření nepomohou, vyhledejte nejbližšího dermatologa, který analyzuje vaši pleť a poradí vám, jak přesně o ni pečovat a jaké přípravky používat.

Štítky: , ,

Přidejte komentář