Dokonale upravené nohy


Skloňte zrak až na samý konec svého těla. Ano, dnes zaměříme svoji pozornost na úplný konec těla, který nám dovoluje stát pevně na zemi. Dnes hrají hlavní roli nohy. Denně nás nosí více jak dvanáct hodin a přesto se jim v době, kdy je oblékáme do huňatých ponožek a „vězníme“ do vysokých kozaček, značně zapomínáme. Oproti létu, kdy si nohy hýčkáme, trpí. Přitom bez správné zimní péče, vás letní krása nohou mine obloukem.

Hygiena = základ péče

Samozřejmě, bez každodenní hygieny to nejde. Nohy však nestačí jen denně osprchovat vodou. Vezměte si na pomoc lufovou žínku a sprchový gel (k základní očistě naprosto stačí). Nohy důkladně umyjte i mezi prsty. Zbavíte se tak nejen špíny, žmolečků z ponožek, ale i potu a pachu. Po každém umytí nezapomeňte nohy důkladně osušit. Teplá, vlhká místa jsou vyloženou živnou půdou pro vznik a rozmnožování všemožných plísní. Když použijete v zimním období výživný krém určený přímo na chodidla, budou vám vaše „ťapky“ naprosto vděčné. Pro znásobení zvláčňující účinku si natáhněte na noc bavlněné ponožky. Stejně tak jako rukavice je koupíte v drogerii. Trápí-li vás problém potících nohou, používejte ráno speciální pudr, omezující pocení chodidel.

Váhu celého těla nesou….

Chodidla. Proto si zvýšenou péči opravdu zaslouží. Alespoň jednou za týden si vyhraďte půl hodinku na péči o ně. Nejproblematičtějším místem na chodidlech jsou paty. Tam je často kůže namáhána nejvíce. Důsledkem toho je často silná, hrubá a nezřídka kdy popraskaná kůže. Nejlépe se vám ztvrdlá kůže na patách odstraní po změknutí v horké vodě. Do lavůrku si připravte teplou (ne vroucí!!) vodu. Účinek můžete podpořit nasypáním mořské soli, bylinek či aromatických olejíčků. Vynikající přísadou je i smetana, která má sama o sobě zvláčňující účinky. Na odstranění ztvrdlé kůže použijte pemzu, či rašpli s brusným povrchem. Rašplí přejíždějte opatrně (žádné rychlé pohyby) po místech, kde je potřeba ztvrdlou kůži odstranit i zahladit. Účinek této „procedury“ ještě více umocníte, když použijete peelingový krém. Jeho použitím snížíte možnost opětovného vzniknutí ztvrdlé kůže. Závěrečné použití hydratačního krému by mělo být samozřejmostí.

I nohy mají nehty…

A i když je nevystavujete v zimě na obdiv, tolik jako v létě, jejich základní úprava by měla být samozřejmá. Jinak vás v létě zdobit nebudou. Nehty u nohou zastřihujte raději po koupeli. Doporučuji nepoužívat nůžky, ale kleštičky na nehty. Zamezíte tak vzniku bolestivých záděr. Nehty stříhejte vždy do rovného tvaru. Jen tak zamezíte bolestivému zarůstání nehtu do masa. Jinak s nehty u nohou „pracujte“ stejně jako s těmi na rukou. Můžete je lakovat rozmanitými barvami nebo jim můžete dopřát gelovou úpravu.

TIP:

Rozhodně doporučuji alespoň jednu za čas svěřit svoje nohy do rukou odborníka, tedy pedikéra. Přeci jenom má v péči o ně odborné znalosti a zkušené ruce.

Není to jen o kosmetice

Péče o nohy není jen kosmetickou záležitostí, bohužel nás po celodenním stání i sezení může postihnout pocit „olovnatých“ nohou nebo nás překvapí nepříjemně otékající kotníky. Tady je téměř jistě problém ve špatné cirkulaci krve.

Při těchto potížích byste se měly zamyslet nejdříve samy nad sebou. Nadváha, kouření, špatná životospráva či nedostatečný pitný režim. To vše je a může být příčinou špatného proudění krve z nohou k srdci. Problém na samém začátku můžete zvládnout samy. Upravte si jídelníček, do kterého zařaďte alespoň denně hrst borůvek, které fungují jako vynikající antioxidant. Pokud totiž sebe lépe upravené nohy a nehty na nohou „obtékají“ nateklé kotníky, kýžené dokonalosti nedosáhnete.

Přidejte komentář