Dopřejte vaší pleti to nejlepší


Péče o naši pleť nebývá často jednoduchá. Mnoho lidí netuší, jaký typ pleti mají, ani jak se o něj starat. Jednou věcí si však můžete být jisti, přírodní kosmetika je tou správnou volbou.

Některé kosmetické přípravky, jsou dnes vyráběny dost pochybným způsobem a jsou k vaší pleti velmi nešetrné. Proto je mnohem lepší vsadit na přípravky, které nejsou chemické, ale přírodní. Přírodní kosmetika vaši pleť vyživí a dodá jí vše potřebné. Pojďme se tedy podívat, jaké složky by měly vaše přípravky v ideálním případě obsahovat a na základě čeho tedy kosmetiku vybírat.

Hned z kraje si povíme něco o jednom z nejvzácnějších olejů, též známý jako tekuté zlato. Tento olej je tak vzácný, jelikož se stromům, ze kterých se lisuje, daří pouze v Maroku. Jedná se o arganový olej, který má na vaši pokožku opravdu blahodárný vliv. Je dokonce dokázáno, že tento olej omlazuje a nejen to, je rovněž velmi vhodný na vlasy, jelikož obsahuje celou řadu vitamínů.

Další velmi důležitá láska, která je přítomna i v lidském těle je kyselina hyaluronová, její schopností vázat (hydratovat pokožku) je pověstná již dlouho. V minulosti se používala například i pro hojení popálenin. Avšak spektrum jejího využití je mnohem větší, používá se například i v očních chirurgii. Nás však zajímá hlavně její vliv na naši pokožku, krom zmíněného udržování hydratace, pokožku zpevňuje a zpružňuje, tím pádem krásně vyhlazuje vrásky a pomáhá předcházet vzniku vrásek nových.

Přidejte komentář