Hladká pokožka? Žádný problém!


Pleťová maskaVstupujeme do období, kdy necháváme z těla více zahaleno, než odhaleno. Zahalená kůže od hlavy až k patě (a to doslova) nás svádí k šizení péče o naši pokožku těla. Aby byla kůže na další letní sezónu opět vláčná a hebká, období zimy musíme k její péči naopak efektivně využít.

Pod drsnou slupkou…

se ukrývá krásně jemná a hladká kůže. Krása se musí ze slupky jen vyloupnout, jako motýl z kukly. Nejefektivnější je začít peelingem. „Brusné“ přípravky se dají snadno sehnat v každé drogerii. Chcete-li si být jista kvalitou, sáhněte po peelingu značky, od které používáte ostatní pleťovou či mycí kosmetiku. Ve složení peelingu najdete většinou mořské řasy, které mají skvělý detoxikační účinek a kůži pomůžou krásně vypnout. Stejně tak, jako byste se bez kávy nedokázala po ránu probudit, i peeling obsahuje rozdrcená kávová zrna, která pokožku zpevní a vypnou. Peeling si samozřejmě můžete vyrobit i doma. Do něj doporučuji kvalitní nadrcenou kávu, lžičku medu a kapku vody. Peeling je nejlépe provádět alespoň jednou týdně a ne v den, kdy jste si prováděla depilaci. Nejvhodnější doba je během večerní hygieny. Tělo si nejdříve omyjte vodou a posléze naneste peeling, kterým si masírujte krouživými pohyby kůži. Skvělé je k peelingu použít lufovou mycí žínku. Postupujte od obličeje k nohám. Po této proceduře tělo důkladně osprchujte. Budete cítit skvělou úlevu, všechny přebytečná odumírající kůže je pryč!

TIP:

V nabídce peelingů nezahálejí ani kosmetická studia. Peeling si můžete nechat provést rukama odborníků. Oproti domácímu peelingu dokáže odborník „zaútočit“ i na tukové buňky, vyhladit vrásky či vypnout kůži.

Bez hustého svetru…

Jo, jo i hustý porost může ukrývat silná vrstva oblečení. Fandíte-li „mokrému“ způsobu depilace, fajn. Ale každé tři dny to samé? Co takhle zkusit něco efektivnějšího a dlouhodobějšího? Samozřejmě, depilační strojek je jistě pohodlná varianta, ale pro citlivé povahy poněkud bolestivá. Na trh proto dorazil předdepilační gel. Díky výtažku z bavlny, který gel obsahuje, dokáže pokožku zklidnit, vydezinfikovat a jemně připravit na následující „nepříjemný“ zážitek. Další variantou je i vosk, ať už za studena nebo za tepla. Skvělý je i depilační disk. Nevíte co to je? Malý nenápadný pomocník, který dokáže zatočit i s těmi nejkratšími chloupky. Stačí jen pár minut krouživě masírovat pokožku. Po depilaci nezapomeňte pokožku správně ošetřit. Tělové zklidňující mléko si pokožka rozhodně zaslouží.

Zdravě opálená

Ano, i krásné opálení upadlo v zapomnění stejně tak, jako teplé dny. Můžete sice navštívit solário (jen s mírou, prosím) nebo se svěřit samoopalovacím přípravkům. Dnes už jsou na takové úrovni, že se opravdu nemusíte obávat oranžových fleků, jako v dobách minulých. Použití správné samoopalovací kosmetiky se nejlépe nanáší na kůži, která právě prodělala peeling i depilaci. Díky hnědé barvě samoopalovacího přípravku uvidí i naprosté „amatérky“, kde krém nanesly a kde nikoliv. Jen malá rada, samoopalovacími krémy se nemažte bez rukavic (nebo si důkladně nakrémujte ruce), jinak budete mít ruce, které by vám mohl závidět kdejaký Afričan .

Krásně vyhlazená …

Bez vrásek, jizviček, celulitidy, červených pupínků i černých teček. Sen? U mnoho žen, bohužel, ano. Jednoznačný a zaručený recept, jak se starat o pokožku neexistuje. Pro všechny dámy však platí jedno a to samé. Máte-li vážnější problém s pokožkou navštivte dermatologa, trápí-li vás estetický problém pleti, navštivte kvalitní kosmetické studio. Nemusíte rovnou „pod kudlu“, abyste překonala problém s vráskami. Samozřejmostí je denní péče s použitím kvalitních kosmetických produktů.

Přidejte komentář