Jak na suché vlasy


PR-vlasy-3Trápí vás suché vlasy? Příčin tohoto problému může být hned několik. Suché vlasy bez lesku nejčastěji vznikají vlivem používání fénu nebo kulmy, častým barvením, nebo volbou nevhodné vlasové kosmetiky. Sklon k suchým vlasům může být dán geneticky nebo také může být jedním z důsledků hormonální nerovnováhy. Velkou roli hraje samozřejmě i životní styl, strava a nedodržování správného pitného režimu. Jak ale o suché vlasy pečovat?

Vyberte si správný šampon!

Suché vlasy jsou na dotek hrubé a jejich povrch je porézní. Chybí jim dostatečná hydratace a vypadají matně a bez života. Důležitým základem každé péče o suché vlasy je kvalitní šampon. Volit byste proto měli takové, které jsou pro suché vlasy speciálně navržené. Výborným šamponem je např. L´Oréal Professionnel Série Expert Intense Repair, který hydratuje vlasové vlákno a zároveň uhlazuje jeho povrch. Skvělým pomocníkem je také šampon Bioderma Nodé S nebo vysoce hydratující šampon Biosilk Hydrating. Při mytí vlasů se vyvarujte používání příliš horké vody a na závěr je vždy opláchněte vodou studenou. Minimalizujete tak jejich vysušování a dodáte jim lesk.

Nezapomeňte na kondicionér!

Každý šampon je důležité doplnit vhodným hydratačním kondicionérem. Vyzkoušet můžete skvělou novinku v podobě bezoplachovacího kondicionéru Schwarzkopf Professional BC Bonacure Moisture Kick, který se nastříká na vlhké vlasy a nechá se zaschnout. Přípravek obnovuje rovnováhu vlasových buněk a udržuje jejich přirozenou vlhkost.

Hydratace pomocí vlasových masek

PR-lorealSkutečné zázraky se suchými vlasy udělá i speciální hydratační maska a již po prvním použití poznáte viditelný rozdíl! Vyzkoušejte přírodní masku s vysokým podílem makadamiového oleje Macadamia Natural Oil Care, nebo intenzivní hydratační kúru Kérastase Nutritive. Při používání masky je velice důležitá pravidelnost a proto byste ji měli vaši vlasům dopřát každý týden.

Svěřte své vlasy do péče olejů

Blahodárné a vysoce hydratační účinky mají i oblíbené vlasové oleje, která o vlasy pečují a udržují jejich přirozenou vlhkost. Ideální je například vlasový olej Schwarzkopf Professional BC Bonacure Oil Miracle s obsahem vzácného arganového oleje, který se do vlasů ihned vstřebá a okamžitě je rozzáří bohatým leskem. Péči o suché vlasy také můžete doplnit bezoplachovým sprejem L´Oréal Professionnel Série Expert Hydra Repair, který okamžitě působí, dodává vlasům lesk, výživu a intenzivně je hydratuje.

Chraňte vlasy před horkým vzduchem

Pokud vás trápí suché vlasy, raději se vyhýbejte jejich veškerému upravování pomocí horké vlasové techniky, jako je fén, kulma nebo žehlička. Vysoké teploty a horký vzduch oslabené vlasové vlákno poškozují a vysušují. Pokud je to nezbytné, nezapomeňte se vybavit kvalitními přípravky určenými pro vlasovou termo ochranu, jako je sprej pro vlasy namáhané teplem Tigi S-Factor Styling nebo rychleschnoucí ochranný krém na vlasy Matrix Design Pulse, který pomáhá chránit vlasy před poškozením a zároveň je zanechává krásně saténově matné a jemné.

Přidejte komentář