Jak pečovat o pleť a udržovat ji svěží i v zimě


V zimě můžete o svou pleť pečovat stejně, jako v jiných obdobích, pouze s tím rozdílem, že v zimě je pleť sušší a citlivější, proto je dobré používat co nejšetrnější přípravky a pleť čistit opravdu důkladně.
Rozhodně dbejte na kvalitní čištění a hydrataci. Pleť si vždy ráno a večer umyjte vodou a šetrným mýdlem a poté použijte pleťové mléko a pleťovou vodu. Vždy se před spaním odličte, nikdy nechoďte spát namalovaná.
Místo pleťového mléka a vody můžete používat pleťový gel. Je to pohodlnější a mnohým ženám také mnohem příjemnější.
Dále můžete používat denní a noční hydratační krém s tím, že většina denních krémů má ochranný faktor proti UV záření, takže kdyby na chvíli vysvitlo slunce, ochrání krém vaši pleť před spálením. Krém chrání pleť také před větrem a dalšími nepříznivými vlivy okolí.
V případě, že vás trápí pupínky – akné, můžete si sehnat speciální kosmetiku, která zmírňuje tvorbu akné. Pokud ale máte pupínků hodně, je vhodné zvážit návštěvu kožního lékaře, který vám s volbou vhodného přípravku pomůže.
Vhodné je aplikovat na vyčištěnou pleť masku nebo peeling a to jednou až dvakrát týdně. Masku či peeling vybírejte podle typu vaší pleti, ročního období a aktuálního počasí. Masky jsou k sehnání v mnoha různých variantách. K sehnání je maska hydratační, maska na smíšenou a mastnou pleť, bahenní zábal, rozjasňující maska, maska pro zanícenou pleť a další. Stačí si jen vybrat.
Peeling je dobré používat proto, že zbaví vaši pokožku starých a odumřelých buněk, takže pleť bude vypadat mladší.
Takže nyní bude nejlepší, když si zjistíte, jaký máte typ pleti (buď dle popisu, nebo zajděte za kosmetičkou), nakupte vhodnou kosmetiku, pokud ji doma nemáte a pusťte se do toho, uvidíte, že brzy budete mít krásnou a mladou pleť. Nezapomeňte ale, že všeho moc škodí, takže to s péčí nepřehánějte, ať si pleť zbytečně nepoškodíte přílišným množstvím kosmetiky.

Štítky:

Přidejte komentář