Jak v zimě pečovat o pleť?


Zajímá vás, jaká rizika hrozí vám resp. vaší pleti v zimních měsících? A jak je můžete minimalizovat? Poradíme vám, jakou kosmetiku volit.

S nástupem zimy věnuje většina z nás zvýšenou pozornost obraně a posilování imunity. Na tom není nic špatného, naopak v zimě jsme k chřipkovým onemocněním náchylnější. Zvýšenou pozornost bychom ale měli  věnovat i péči o naši pleť, která v těchto měsících dostává pořádně zabrat.

Nejčastější problémy pleti v zimním období?

Mezi nejčastější kožní problémy v oblasti obličeje v tomto období patří napětí, vyblednutí kůže nebo naopak zarudnutí určité oblasti. Výjimkou není rozhodně ani vysušování, které v případě dlouhodobého zanedbání může vést až k vytvoření „šupinek“.

Čím jsou dané kožní problémy způsobeny?

Je to vcelku jednoduché, pokožka prostě v těchto měsících dostává pořádně zabrat. Vláčíme ji z extrému do extrému, z chladného šlehavého větru do přetopených domovů, není tedy divu, že protestuje.  V naší krajině jsou navíc typické i poměrně prudké změny počasí, což pleti rozhodně nepřidá. Pokud máte v plánu dlouhodobější pobyt venku například na horách, nezapomínejte prosím na to, že i přes minusové teploty slunce stále svítí! Je tedy třeba před všudypřítomnými slunečnými paprsky pokožku chránit.

Jakou kosmetiku hledat?

Kosmetika je jako zlatá žíla, pravila jednou má dobrá kamarádka a měla pravdu. Najít kosmetiku, která vám bude vyhovovat, a která bude plnit daný účel, není vůbec tak snadné, jak by se zprvu mohlo jevit, obzvláště protože je každá pleť jiná. Nelze tedy říct kupte si krém YX. Bylo by to hezké, ale bohužel.

  • Obecně se ale doporučuje koupě mastnějšího krému (například s avokádovým olejem), než který používáte po zbytek roku, kvůli dostatečné hydrataci, aby nedocházelo k vysušení.
  • Proti slunci se můžete v případě delšího pobytu venku chránit dostatečně silným UV filtrem.
  • Vyvarujte se rovněž odličovacím přípravkům s nadměrným množstvím alkoholu, která zbytečně vysuší vaši pleť ještě více. Ideální je odličovací mléko nebo pěna.
  • Pružnosti, jasnosti a zdravého vzhledu pleti vám pomohou dosáhnout vitamínové ampule. Nejčastěji jsou k dostání vitamíny C a E.
  • Rozhodně nesmíme zapomenout ani na naše rty, která žena by se nechtěla pyšnit zdravými plnými svůdnými rty? Takovou neznám. Jenže to chce taky patřičnou péči, alespoň několikrát za den aplikovat jelení lůj, či výživnou rtěnku, balzám atp.
  • Pokud půjdete na slunce, nezapomeňte sluneční brýle, zde nejste jen o aspekt krásné pleti, ale jejich absencí riskujete například zánět spojivek.

Držte se našich rad a určitě se budete těšit krásné pleti za každého ročního období i počasí.

Štítky: ,

Přidejte komentář