Koruna ženské krásy: vlasy


Krásné šaty, dokonalé nalíčení, perfektní nová manikúra a stále něco chybí? No jak pak by ne. Korunou ženské krásy jsou totiž vlasy.

Není vlas jako vlas

Máte rovné plavé vlasy, ale toužíte po vlasech jako má kolegyně v práci? Po bohaté černě kudrnaté hřívě? Věřte, že ona netouží po ničem jiném, než se jich zbavit. Je to normální, každé vlasy mají něco do sebe a z každými je potřeba zacházet jinak.

Správný sestřih

Alfa i omega perfektní hřívy. S ním raději sami neexperimentujte, ale vyrazte za vlasovou stylistkou, která Vám nejen poradí, ale vlasy správně ostříhá a sestříhá, poradí různé varianty úprav, popřípadě doporučí (nebo rovnou provede) barevnou úpravu.

Šampon a spol

Ať už se vlasy mastí, nemají ten správný lesk nebo rychle zplihnou, problémy Vám pomůže vyřešit správně zvolený šampon. Prokousat se „džunglí“ nabídek je oříšek a není jiné rady než zkoušet, zkoušet a zkouše, než si najdete ten nejvhodnější.
Když si najdete značku, která Vám vyhovuje, pokoukněte i po doplňkové nabídce. Ve stejné řadě můžete koupit i kondicionér, vlasovou masku, pěnové tužidlo, lak na vlasy, přípravky pro snadné rozčesávání apod.

Mytí vlasů

Tak vhodný šampon jste si už našly, ale víte, jak si správně vlasy mít? Zdá se Vám to jako banální otázka? Ono to tak plně banální být nemusí.
Jak často si vlasy mýt je individuální. Těm šťastnějším vydrží čistá hříva týden, někdo je rád, že alespoň jeden den. Vlasy umývejte vlažnou vodou. Příliš horká voda způsobuje brzké maštění vlasů a příliš studená voda může ublížit kořínkům vlasů. Se šamponem šetřit nemusíte, ale čeho je moc, toho je příliš. Úplně postačí velikost lískového oříšku. Mytí pro vlasy není vždy jen příjemné, ale i zatěžující. Zpříjemnit jim to můžete masáží. Masáž vlasové pokožky může zvýšit efektivitu používané kosmetiky, nejlépe je postupovat od temene hlavy k čelu. Pokožku hlavy „nedrbejte“ jen jemně krouživými pohyby prokrvte. Poté vlasy důkladně opláchněte. Samotné splachování šamponu by mělo být třikrát tak delší než samotné působení šamponu. Pak máte jistotu, že jsou vlasy opravdu dokonale opláchnuté.
Alespoň jednou za týden by jste vlasům měla dopřát něco na víc. Můžete použít kondicionér nebo ještě lépe speciální vlasovou kůru. Vlasy Vám jen poděkují.

Kulma, žehlička, fén

Jen málo kdy máme čas nechat vlasy jen tak volně proschnout, je to pro ně sice nejlepší, ale čas hraje v náš neprospěch. Pak nastupují na řadu pomocníci moderní doby, tedy fén, kulma nebo žehlička. Tři „mágové“, kteří pomáhají dostat vlasy do té správně upravené formy. Ještě gel, tužidlo nebo lak a je hotovo.

Rady za pár korun

V dobách našich babiček či maminek také nebyla extra vyvinutá vlasová kosmetika a přesto měly vlasy pěkné, lesklé a zdravé. Můžete například vyzkoušet:

  • Po umytí vlasy přelít obyčejným kopřivovým odvarem. Vlasy se Vám budou méně mastit.
  • Aby si plavé vlasy udržely pěknou barvu, pak je přelijte odvarem z heřmánku.
  • Pokud Vás trápí citlivá pokožka hlavy nebo začínající problém lupů vyzkoušejte si vlasy po umytí opláchnout voňavým odvarem z levandule.
  • Trpíte-li problémem řídnoucích vlasů, zkuste si do pokožky vlasů vtírat nasekanou kudrnatou petržilku.
  • Suchým vlasům pomůže zábal ze zahřátého olivového oleje a žloutku. Nechte deset minut pod ručníkem působit a pak opláchněte.

Štítky: , ,

Přidejte komentář