Manikúra – doma nebo raději u odborníků?


Která žena by nechtěla mít krásné a pěstěné nehty? Říká se přeci, že ruce jsou vizitkou každé ženy. Okousané a špinavé nehty nepůsobí zrovna nejlépe, proto je důležité se o ruce starat. Jak ale správně udělat manikúru doma? A jak jsou výhody v kosmetickém salónu? To vše a mnohem více se dozvíte v následujícím článku.
Výhodou manikúry, kterou si uděláte sami doma, je především to, že prakticky nic nestojí, nemusíte nikam chodit a můžete se do ní pustit tehdy, kdy máte čas.
Velmi důležité je umět při domácí manikúře použít pilník. Ten slouží ke zkrácení nehtů a k upravení jejich tvaru. Vždy pilujte nehty v jednom směru, rozhodně nemávejte pilníkem sem a tam. Nehty nikdy nestříhejte, pouze pilujte.
K promasírování nehtových lůžek a okolní kůžičky můžete použít buď šetrný dětský olejíček, nebo hydratační krém na ruce a nehty, který se dá koupit v každé drogerii. Poté můžete kůžičku zatlačit pomerančovým dřívkem, rozhodně ji ale nestříhejte nůžkami.
Poté nehty nalakujeme bezbarvým lakem. To udělejte vždy. Lak nehty zpevní a budou vypadat lesklejší a mnohem hezčí. Na bezbarvý lak můžete nanést lak barevný.
Na závěr použijte krém na ruce a nehty, který jemně vetřete do pokožky rukou.
Můžete si nechat udělat manikúru ve specializovaném salonu. Dostane se vám kvalitní, profesionální péče. Vaše nehty budou ošetřeny a v případě, že si to budete přát, vám manikérka může udělat nehtovou modeláž, gelové nehty či nějaký jiný módní výstřelek. Ceny se pohybují od 200,- v závislosti na tom, co od manikérky očekáváte. Cena se může vyšplhat až k 1000,- a výš (především u nehtové modeláže).
V každém případě je ale jedna věc jasná. Každá žena se ráda rozmazluje, proto si myslím, že se vyplatí jednou za čas do kvalitní manikúry investovat. Je to čas, kdy můžete relaxovat a ještě děláte něco pro svou krásu. Skvěle to působí na sebevědomí. Vyzkoušejte a uvidíte.

Štítky:

Přidejte komentář