Mastná pleť


Mastná pleť produkuje příliš mnoho kožního mazu, proto je pokrytá mastným filmem, který způsobuje, že se pleť nadměrně leskne. Mastné bývají především oblasti ve středu obličeje jako je brada, nos a střed čela.

Tento typ pleti obvykle provází také akné, proti kterému můžete bojovat různými korektory, tyčinkami, pleťovými mléky či pleťovými vodami. Existují rovněž různé čistící gely pro boj proti akné.

Příčinou mastné pleti mohou být buď geny, nebo také puberta. V období dospívání se mnoha lidem pleť opravdu velmi mastí, ale většinou tento problém postupem času sám zmizí.

Mnohdy za mastnou pleť může také nadměrná konzumace lipidů (tuků) a sacharidů (cukrů).

Při péči o mastnou pleť používejte přípravky určené k ošetřování mastné pokožky. Velmi důležité je pravidelní čištění pleti čistícím gelem a pleťovou vodou, které uzavírají roztažené póry a zabraňují tak nadměrnému vzniku potu. Při výběru přípravku na čištění pokožky dbejte na kvalitu, raději si připlaťte. Levné a nekvalitní přípravky totiž sice pleť odmastí, ale na druhou stranu vás dostanou do druhého extrému. Díky nim může být vaše pleť velmi vysušená, se šupinkami a dokonce se může začít loupat.

Velmi účinné jsou přípravky, které obsahují Tea Tree olej nebo výtažky z Aloe Vera. Velmi vhodné je používat také jemný peeling, který napomáhá odstraňování starých buněk pokožky, která se tak může snadněji obnovovat a regenerovat.

Čas od času můžete použít také pleťovou masku pro mastnou pleť.

Rozhodně akné nikdy nevymačkávejte. Riskujete tak vznik drobných jizev, díky kterým můžete být v budoucnu nešťastná, protože nepůjdou odstranit.

Při péči o pleť buďte vždy opatrná a šetrná, zbytečně ji netrapte nadměrným čištěním a nanášením zbytečně velkého množství přípravků. Čistění jednou, maximálně dvakrát denně bude bohatě pro zlepšení mastné pleti stačit.

Štítky: , ,

Přidejte komentář