- Zinnia - http://zinnia.cz -

Normální pleť

Tento typ pleti je považovaný za ideální a většinou snese všechny kosmetické přípravky. Na této pleti nejsou patrné žádné mastné odlesky, žádné pupínky či přehnané červenání. To se objevuje pouze občas vlivem podráždění pokožky.

U tohoto typu pokožky je pleť příjemná a hebká na dotek, mírně napjatá, pružná a není ani vysušená, ani mastná.

S narůstajícím věkem se na pleti tvoří vrásky, jejichž tvorbu lze eliminovat díky očním krémům proti tvorbě vrásek.

Krémy si vybírejte podle věku a také podle ročního období. V létě se hodí krém s ochranným faktorem, v zimě naopak používejte spíše mastnější krémy, které ochrání vaši pleť před nepříznivými vlivy jako je chlad a studený vítr.

Pokud jste mladší, postačí určitě nějaký lehce hydratační krém, který bude vaši pokožku chránit a udržovat v ideálním stavu. Naopak starší ženy používají většinou krémy zpevňující nebo krémy, které působí proti tvorbě vrásek.

Rozhodně chraňte svou pokožku před větrem, nepříjemných chladem a slunečním zářením. Vždy svou pokožku dostatečně braňte před těmito nepříznivými vlivy počasí.

Pokud o sebe chcete nějak zvlášť pečovat, pořiďte si neutrální čistící gel, který vám pomůže udržet pokožku vláčnou, čistou a příjemnou na dotek.

Do opečovávání vaší pokožky můžete zařadit také pečující prokrvující masáž, protože dobře prokrvená pokožka vypadá zdravě a působí velmi pěkně.

Čas od času také můžete používat regenerační pleťové masky, díky kterým se vaše pokožka snadněji vyrovná se změnami počasí. Velmi dobré je také čas od času podrobit pokožku celého těla peelingu, a tak se zbavit starých odumřelých buněk a na povrch dostat ty nové, mladší a pěknější kožní buňky.

Případné nerovnosti, které vzniknou vlivem různých nepříznivých vlivů, můžete zakrýt lehkým hydratačním make-upem nebo klasickým pevným pudrem.

I o normální pokožku je velmi důležité dobře pečovat, aby se neobjevily nějaké problémy, proto si svou pleť dobře kontrolujte a používejte adekvátní kosmetické přípravky.