Pleť – odraz našeho životního stylu


Pleťová maskaMnoho žen si stěžuje na to, že jejich pleť je suchá, poškozená, plná pupínků,… Málokterá z nás ale ví, že pleť odráží celý náš životní styl. Důležité je totiž nejen o pleť správně pečovat, ale také se snažit o zdraví prospěšný život a je nutné přijímat dostatek živin.

Péče o pleť může být jednoduchá a rychlá, ale můžete si z ní udělat rituál na celé odpoledne. O každou část pokožky je třeba pečovat jinak.

Velmi důležitá je péče o pokožku obličeje. Doporučuji používat každý den čistící gel a pleťovou vodu. Existuje ale i spousta dalších přípravků, jako je například pleťová maska, peeling, různé krémy a hydratační přípravky. Zde je ale nutné při výběru dbát také na typ pleti.

Jinak je potřeba pečovat o kůži nohou a rukou. Zde je důležitá především péče o nehtovou kůžičku a u nohou o chodidla, která jsou nadměrně zatěžována při chůzi. Vhodné jsou hydratační krémy. Nezapomínejte odstraňovat starou kůži z chodidel. Pokud si s ošetřením nevíte rady, navštivte manikúru a pedikúru, kde vám ochotně poradí, jak na to, a vaši pokožku končetin profesionálně ošetří. Koneckonců do kosmetického salónu by čas od času měla zajít každá žena.

Pro zlepšení vaší pleti můžete také celkově zlepšit životní styl. Velmi důležité je mít dostatek spánku. Vyhýbejte se alkoholu, kouření, ponocování a tučným jídlům. Snažte se jíst vyváženou stravu, která je bohatá na vitamíny a minerály. Velmi důležitou součástí je také ovoce a zelenina. Tohle všechno má vliv na kvalitu pleti.

Pokud máte s pletí problémy, může to být způsobeno nedostatkem některého vitamínu či minerálu. Při vysušené pleti vám může chybět zinek, který je obsažen v jogurtu a vepřovém masu. Přijímat ho můžete ale také ve formě tabletek. Pokud je kůže hrubá, drsná a na dotek nepříjemná, může to být následek nedostatku vitaminu A. Pokud se vám snadno dělají modřiny nebo hůře hojí zranění, může to být důvod, proč zvýšit příjem vitaminu C. A například vitamin E a beta-karoten působí jako antioxidanty, tudíž jsou pro naše tělo velmi důležité.

Pokud vám nepomohou tyto rady, ani rady, které najdete v dalších z této série článků o pleti , obraťte se na kožního lékaře, který vám může předepsat mastičky či léky, nebo vám poradí, jak o vaši pokožku lépe pečovat.

Štítky: ,

Přidejte komentář