Pleť a její ničitelé krásy


Pleťová maskaKrásná pleť je chloubou každé ženy. Ukažte mi však tu, která ráno vstane a vypadá bez upraveného make-upu stejně jako s ním. V mnoha případech si však za své „prohřešky“ na kráse můžeme sami. Víte co pleti nejvíc škodí?

Prosím očistu

A to pravidelnou. Špína se v pleti drží a ucpává póry. Jen abyste byly v obraze. Nemyslím špínu, na pleti, ale špínu všude okolo. Ruku na srdce, kdy jste naposledy čistila štětec od pudru či tvářenky? Alespoň jednou za čtrnáct dní ho umyjte pod tekoucí vodou. To samé platí v případě, saháte-li si často na obličej. „Špinavé“ mikroorganismy ulpívají na obličeji a způsobují tak spoustu vyrážek i ekzémů.

Očista pleti před spaním musí být samozřejmá. A to před každým spaním. Večer vždy pleť důkladně odličte a umyjte. Pravidelnou hygienu obličeje provádějte i tehdy, když se přes den nelíčíte. Jednou za týden pomůže pleti se zregenerovat vhodně zvolená pleťová maska.

Důkladná sprcha

Večerní očista, samozřejmě. Horká sprcha na obličej? To už prosím raději ne. Horká voda totiž ničí přirozenou ochrannou masku pleti. Po každé koupeli by mělo být samozřejmé používání tělových mlék a pleťových krémů.

S kosmetikou opatrně

V pondělí tento krém, v úterý tento a ve středu zase jiný….Různé značky krémů a pleťových přípravků ničí pleť dokonale. Pokud vám vyhovuje jedna značka, používejte od ní všechny přípravky. Snažte se minimalizovat obměnu kosmetických produktů. Také nedoporučuji kombinovat kosmetické přípravky různých firem. Nepodlehněte reklamám a používejte jen to, na co je vaše pleť zvyklá. A je celkem jedno, zda je to obyčejná červená Indulona nebo krém s astronomicky vysokou pořizovací cenou.

Všudy přítomné pupínky

A to nemusíte trpět zrovna závažným akném. Drobné červené pupínky trápí téměř každou ženu, hlavně v období před menstruací. Prosím, pupínky nemačkat. Sice se vám to může zdát jako nejlepší řešení, ale opak je pravdou. Mačkáním pupínků jen poškodíte kůži a bakterie se dostanou hlouběji do kůže. Sáhněte raději po pleťových vodách, které pupínky účinně vysuší.

Pití s mírou

Alkohol je zabiják a to i krásné pletí. Samozřejmě, občasná sklenka vinného střiku neublíží. Alkohol totiž rozšiřuje cévy, krev jimi tak protéká rychleji a pleť v důsledku těchto vlivů trpí zčervenáním a možným popraskáním cévek. Alkohol pleť dehydruje a nedáte-li si pozor na prokládání vína vodou, budete mít obličej jak Červená karkulka.

Poslední cigárko

To samé platí o dalším zlozvyku. Kouření. Žena, která kouří dlouhodobě má mdlou pleť, hlubší vrásky jak u kořene nosu, tak v koutcích úst. Kouření oproti pití alkoholu cévy v pleti zužuje. Tímto se k pleti nedostává tolik potřebný kyslík.

Hektická doba

Samozřejmě, hektický způsob života má vliv i na stav naší pleti. Bohužel negativní stav. Pleť se nejlépe zregeneruje ve spánku. Spíte-li méně, jak šest hodin denně, značně se tím zpomaluje regenerace buněk. Pleť na vás dříve nebo později bude působit mdle. I mastný typ pleti bude postupně suchý a šupinatý. Stres je hojně diskutovanou otázkou dnešní doby. Při jeho nadbytku ubližuje pleti „stresový hormon“, který ji naopak mastí a vaše pleť je tak daleko více náchylná k akné.

Životospráva

Na závěr oblíbená tečka. Nikdy nebude vaše pleť krásná, pokud ji správně „nenakrmíte“. Racionální způsob stravování a dostatečný pitný režim je alfou i omegou úspěchu krásné pleti. Snažte se pleť zbytečně nezatěžovat mastnými produkty, ale ani ji trápit přísnou dietou. Ani v jednom z případů se vám zdravím vzhledem neodmění.

Přidejte komentář