- Zinnia - http://zinnia.cz -

Podzim je ideální čas pro výživu vašich vlasů

Na podzim je péče o vlasy stejně důležitá jako v létě. Nejen, že jsou vlasy ještě oslabené a poničené z naší dovolené, kdy jsme je neustále namáčeli ve slané mořské vodě a vystavovali slunečním paprskům, na podzim musí naše vlasy čelit i dalším vlivům, které jim neprospívají.

Nepříznivé klimatické podmínky podzimu ovlivňují stav a vzhled našich vlasů. Neustálé přechody z tepla do zimy nebo klimatizované místnosti, kde je velmi suchý vzduch, může způsobit, že jsou vlasy vysušené, nezdravé a bez lesku.

Na podzim i zimě také často nosíme různé pokrývky hlavy a naše vlasová pokožka se kvůli tomu více potí. Navíc mechanickým třením, které způsobuje nošení těsných čepic je příčinou výskytu zvýšeného mazu, který produkuje pokožka na čele.

Naše vlasy mají během chladných měsíců také vyšší tendenci elektrizovat. Je to dáno tím, že si například přetahujeme svetry přes hlavu, nebo nosíme různé pletené doplňky, jako jsou například šály, čepice atd.

Co tedy naše vlasy na podzim potřebují? Odpovědí je kvalitní a výživná péče, tedy vlasová kosmetika [1] v podobě speciálních šamponů s kondicionérem, používání přípravků bezoplachové péče a alespoň 1x týdně provádění regenerace vlasů pomocí speciálních masek.

Základem správné péče je tedy mytí šamponem. Vůbec se nemusíte bát, že byste častým mytím vaše vlasy poškodili. Spíše naopak. Pokud si vlasy delší dobu neumyjete, budou daleko více náchylnější k poškození. Vlasy si proto klidně můžete mýt každý den. Na závěr je dobré opláchnout vlasy studenou vodou – zvýší se tím jejich lesk a vlasy se tak zároveň připraví i na venkovní chladné počasí. Skvělými šampony a kondicionéry pro podzimní výživu naleznete například v sortimentu značek L´Oréal Professionnel, Goldwell nebo Tigi.

Produkty bezoplachové péče mají tu skvělou vlastnost, že se z vlasů nesmývají a vytvářejí jim tedy díky tomu jedinečný ochranný štít. Vlasy jsou tak hydratované a lesklé. Bezoplachová péče je k dispozici ve formě sprejů, výživných mlék nebo sér. Některé přípravky jsou dokonce speciálně navržené pro vlnité vlasy, nebo naopak pro jejich narovnání. Bezoplachová péče chrání vlasy před teplem i chladem. Velmi vhodné je používat spreje před fénováním nebo žehlením vlasů. Díky účinným složkám obsažených v přípravku tak zamezíte poškození vašich vlasů při jejich modelování. Produkty bezoplachové péče najdete v nabídce kvalitních značek jako je Wella Professionals, O´right, nebo Redken,

Sychravé venkovní prostředí vlasy velmi namáhá a na jejich krásném vzhledu jim tím nijak nepřidá. Proto je dobré dopřát vašim vlasům to nejlepší v podobě speciální profesionální masky, která vlasy krásně zregeneruje a hydratuje. Takovéto masky naleznete v širokém sortimentu prvotřídních značek, jako je například Schwarzkopf, Kérastase, Matrix nebo Sebastian. V nabídce naleznete masky i pro melírované vlasy, pro blond vlasy nebo pro zvláštní výživu kudrnatých vlasů. Maska vaše vlasy perfektně posílí, ozdraví a dodá jim na podzim překrásný zářivý vzhled.