- Zinnia - http://zinnia.cz -

Problematická pleť

Problematická pleť se vyznačuje především častým červenáním, nevyváženým vzhledem pleti a také výskytem akné, proto je důležité o ni správně pečovat, aby se tyto problémy zbytečně nešířily, ba právě naopak docházelo k jejich utlumení.

Problematická pleť se velmi často leskne a jsou na ní patrné rozšířené póry.

Velmi důležité je používat kvalitní přípravky, které vám pomohou zmírnit nepříjemné znaky problematické pleti.

K sehnání jsou různé tyčinky proti akné, které můžete kdykoliv v průběhu dne použít na právě vytvořený pupínek, díky čemuž budete účinně předcházet rozšiřování těchto pupínků do dalších částí obličeje.

Ráno a večer používejte kvalitní čistící gel s Tea Tree olejem nebo s výtažky z Aloe Vera a pleť následně ošetřete pleťovou vodou.

Na problematickou pleť existuje mnoho přípravků, k dostání jsou samozřejmě i v drogerii, ale raději si kupte nějaký výrobek v lékárně. Sice za něj pravděpodobně dáte o něco více, ale na druhou stranu vám paní lékárnice určitě poradí při výběru a budete mít jistotu, že si kupujete opravdu kvalitní přípravek, který vaší pleti nebude zbytečně ubližovat.

U problematické pleti je péče poněkud náročnější, proto je vhodné pravidelně docházet na sezení do kosmetického salónu. Úplně postačí, když tam půjdete jednou, maximálně dvakrát měsíčně.

V případě, že se vám pupínků tvoří příliš mnoho a nevíte si se svou pletí rady, určitě se obraťte na dermatologa, který vám může poradit, co je příčinou problémů s pletí, a pomoci vám tak zmírnit problémy s pokožkou.

Pokud nepomáhá čištění pleti, zkuste přijímat více vitaminu a zinku. Jezte více obilnin, jogurtů, ovoce a zeleniny, přijímejte hodně vlákniny. Pijte dostatek vody. To vše může mít velmi příznivý vliv na pokožku těla, protože zdravý životní styl, kvalitní vyvážená strava a dostatek spánku jsou velmi důležité pro správnou funkci organismu a tedy správnou funkci samočištění pokožky.