- Zinnia - http://zinnia.cz -

Rukavice pryč aneb dokonalá manikúra zaboduje

koupeno-Pixmac000081174903 [1]Krásné pěstěné ruce jsou vizitkou každé ženy. Stejně tak jako dělají šaty člověka, vypovídá i stav rukou o dotyčné osobě. Aby byl dojem z vaší osoby co nejlepší, nemusíte navštěvovat drahou manikérku, úplně postačí domácí pravidelná péče. Je pravda, že po zimě je péče o ruce trošičku náročnější, ale ovoce své pilné práce budete sklízet v relativně krátkém časovém úseku.

Pravidelná manikúra jako základ

Alespoň jednou za týden byste svým rukám měli věnovat hodinu času k základní manikúře. Její věda spočívá v odstranění staré ztvrdlé kůže a celkové hydrataci pokožky rukou. Stačí vám k tomu miska, do které vlijete cca litr teplé (ne horké) vody a přidáte pár kapek kvalitního (nejlépe olivového) oleje. Samozřejmě můžete vyzkoušet i koupel mléčnou či bylinkovou. Ruce nechte v misce cca 15 minut „koupat“. Poté zatlačte (nestříhejte!) kůžičku kolem nehtového lůžka, ideální pro tento proces je pomerančové dřívko s rovným tupým hrotem.

Dalším důležitým krokem je správný tvar samotného nehtu. Dávno odnesl čas dobu, kdy se nosily nehty upravené do rovného tvaru styl „lopaty“, aktuálně se nehty udržují v kratším oblém provedení. Pokud máte nehty hodně dlouhé, použijte k jejich zkrácení kleštičky na nehty, potřebujete-li nehty zkrátit jen o jeden až dva milimetry (pravidelná týdenní práce se vyplatí) nehty nestříhejte, ale použijte pouze pilník. Při úpravě nehtů dodržujte vždy jeden směr pilování nehtu.

Trpělivost růže přináší

Nejzábavnější a „nejpiplavější“ práce je tady. Správné lakování. Pokud dodržíte správný způsob nanášení laku, na domácí práce používáte ochranné rukavice a v práci nekopete zeminu krumpáčem, měly by vám nalakované nehty vydržet celý týden.

Nejdříve použijte na nehty leštičku. Tou nejhrubší stranou upravte povrch každého nehtu a to po celé jeho ploše. Na hrubší povrch nehtu totiž lak přilne daleko lépe a i lépe drží.

Po takovéto úpravě nehtů použijte podkladovou bázi pod samotný barevný lak. Podkladová báze nehty krásně zpevní a zabrání i jejich případnému zažloutnutí.

Tak a teď můžete začít se samotným lakováním. Samozřejmě je lepší, pokud vám nehty někdo nalakuje. Jste-li zručná, zvládnete i lehko sama. Pamatujte, lak nanášejte maximálně do milimetru před nehtovou kůžičku. Nikdy lak nenanášejte až k ní nebo dokonce přes ni. Nehet by tak nebyl vyživovaný a barva by se rychle loupala. Pro dosažení krásně sytých odstínů musíte nanést dvě vrstvy barevného laku. Pozor však, druhou vrstvu nanášíme až ve chvíli, kdy ta první dokonale uschne. Posledním krokem k co nejdelšímu udržení perfektně nalakovaných nehtů je konečné přetření bezbarvým lakem, které ještě více pomůže ochránit lak barevný. Po nalakování nehtů je důležité ruce minimálně pět hodin nenamáčet a to ani běžným rychlým umytí rukou. Lak bude mít tak možnost krásně vytvrdnout.

Punc originality

Toho můžete dosáhnout díky barevným kombinacím, které vůbec nemusí být jednotvárné. Samozřejmě, patříte-li mezi vyznavače klasiky, zůstaňte si u jednobarevných laků v široké barevné škále. Ale co se takhle začátkem jara „odvázat“ a zkusit něco naprosto nového. Zkuste zkombinovat dva laky, jeden použijte na osm prstů, jen prsteníčky u obou rukou nalakujte jiným lakem.

Vyzkoušet můžete i speciální štětečky a tyčinky, díky kterým vytvoříte kontrastní proužky či tečky na nehtu. Ozdobit takto můžete jeden nehet, nebo hned všechny.

Barevnou škálu pro nadcházející jarní sezónu vedou svěží odstíny pastelové i neonové, lesklé i matné. Záleží jen vás, která barva se právě hodí k vašemu šatníku i náladě.